І знову про “стихійну торгівлю” у Новій Каховці…

Хоча стихійна торгівля не вщухає упродовж всього року, влітку ця проблема набуває значно більшого розмаху. Все частіше можна побачити осіб, які у дворах, на тротуарах, особливо поблизу магазинів, на узбіччях доріг вистеляють поліетиленові кульки, виставляють картонні коробки та, навіть, розкладні дерев’яні столи.

На таких імпровізованих прилавках вони дбайливо викладають м’ясні та молочні продукти, рибу, яйця, овочі, фрукти, домашню випічку та консервацію тощо.

Деякі кмітливі „підприємці”, активно торгуючи харчовими продуктами просто неба, утворюють цілі осередки незаконної торгівлі, через які подекуди стає важко пройти чи проїхати. Торгівля у невстановлених для цього місцях не тільки зводить нанівець усю роботу з благоустрою території Нової Каховки, спотворюючи місто, але є загрозою для здоров’я населення.

Продаж продуктів на стихійних ринках є правопорушенням, яке карається штрафом з конфіскацією товару або без неї. Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші та свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету.

На жаль, не всі розуміють, що купуючи продукти „із землі”, ніколи не знаєш, що все обійдеться і придбане піде на користь. Після далекої дороги у спеці молоко, сир, сметана можуть зіпсуватися, до того ж, немає упевненості, що продукти продаються в чистій тарі. Продавці не завжди дотримуються правил особистої гігієни (торгують із брудними руками, бо помити їх ніде), не мають санітарного одягу. Особливо небезпечно купувати на стихійних ринках молоко та молочні продукти, м’ясо та м’ясні продукти (фарш, кров’яні, домашні ковбаси, зельц), адже вони можуть бути від тварин, які хворі на небезпечні хвороби. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці та приватні особи з рук, не проходять лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Тому найефективніший спосіб уберегти своє здоров’я – не купувати продукти харчування у невстановлених для цього місцях.

Вкотре закликаємо осіб, які торгують в невстановлених для цього місцях, дотримуватись вимог чинного законодавства та не захаращувати своїми клунками наше місто. Здійснюйте цивілізовану та, перш за все, легальну торгівлю. Подобається це комусь чи ні, але тротуар – це місце для руху пішоходів, а не для торгівлі. Стихійних торговців з радістю приймуть міські ринки, які мають достатню кількість вільних торгових місць для усіх бажаючих реалізувати свою продукцію.

Позбавитись стихійної торгівлі в місті можна власними силами, змінивши менталітет: доки ми не навчимося шанувати себе та розуміти всі ризики купівлі продукції „із землі”, ніхто – ні поліція, ні контролюючі органи, ні органи місцевого самоврядування – не зможуть назавжди викорінити стихійну торгівлю. Звертаємось до споживачів з проханням не заохочувати стихійних торговців, а купувати товари у спеціально відведених для цього місцях – магазинах, супермаркетах, ринках, які на території Нової Каховки існують в достатній кількості та можуть задовольнити усі потреби населення.

Тетяна Малій, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради