І знову про зарплату “в конвертах”…

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення  є боротьба з виплатою заробітної плати у “конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем.

З метою детінізації та покращення ситуації на ринку праці у Новій  Каховці створена та працює робоча група з питань  контролю за дотриманням трудового законодавства в частині використання найманої праці. До складу робочої групи входять представники: управління Пенсійного фонду України у м. Нова Каховка, об’єднаної Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка, управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради, Новокаховського міського центру зайнятості.

Основними завданнями міської робочої групи є сприяння діяльності органів виконавчої влади щодо забезпечення легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Інформаційно – роз’яснювальна робота проводиться  безпосередньо  в організаціях та установах, у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, а їх результати обговорюються на засіданнях міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Протягом 2016 року членами міської робочої групи проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з 495 роботодавцями та виявлено 293 факта неофіційнийних трудових відносин з найманими працівниками, з якими роботодавці згодом уклали та зареєстрували трудові договори. Під час проведення заходів звертається увага на додержання роботодавцями мінімальних державних гарантій у сфері оплати праці, використання праці неповнолітніх, та інших вимог трудового законодавства.

Відповідно до норм чинного законодавства, пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів та суми сплаченого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України.    Пам’ятайте заробітна плата в «конверті» – це майбутнє без гарантії і впевненості.

О.М.Стоянчук, начальник Новокаховського УПСЗН