ID-картки для молоді

паспортЗ нинішнього року українцям почали оформлювати паспорт європейського зразка. Новий документ виготовляється у формі пластикової картки та наразі оформлюється лише 16-річним особам, які отримують паспорт вперше. Дехто з них дуже поспішали, аби вчасно зареєструватися для участі в ЗНО. У такому випадку документи оформлювалися в терміновому режимі.

На Херсонщині паспорта-картки можна оформити у 14 територіальних підрозділах міграційної служби – в Суворовському, Комсомольському, Дніпровському районних відділах Херсона, Новотроїцькому, Цюрупинському, Генічеському, Каланчакському, Чаплинському, Скадовському, Голопристанському, Великоолександрівському, Бериславському, Каховському районних та Новокаховському міському секторах. Громадянам, місце проживання яких зареєстровано в зазначених районах, по досягненню 16-річного віку оформлюватимуться паспорта лише у формі картки.

Треба зазначити, що, у зв’язку з тимчасовою відсутністю відповідного обладнання, у Білозерському, Іванівському, Нижньосірогозькому, Великолепетихському, Верхньорогачицькому, Високопільському, Горностаївському та Нововоронцовському районах 16-річним продовжують видавати паспортами-книжечками, які також є чинними.

Для оформлення паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку, треба звертатися до підрозділів міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання та надати свідоцтво про народження. Громадяни, які народилися до 1 березня 2001р. мають також надати копії документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу їх батьків. Послуга є безкоштовною.

У зв’язку з тимчасовою окупацією території АР Крим та міста Севастополя, міграційна служба Херсонщини надає адміністративні послуги громадянам, які проживають на території півострова. Надання адміністративних послуг даній категорії осіб здійснюється на місцем їх звернення.

Світлана Кулик, завідувач Новокаховського міського сектору УДМС України в Херсонській області