Ігор Йосипенко про функціонування Каховського та Північно-Кримського каналів (відео)

скк

Усі позиції по ціноутворенню представники каналів і економісти основних споживачів води (сільгосппідприємств) обговорять у вузькому колі. Про це повідомив у своєму коментарі, за результатами сьогоднішнього засідання робочої групи з вирішення проблемних питань щодо ефективного використання зрошуваних земель та меліоративних систем області, Ігор Йосипенко, секретар постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології обласної ради.

«Сьогодні піднімали дуже важливе питання – вартість води на сезон 2016 року. Питання дуже суперечливе, кожен підходить до нього по-різному. Ми бачимо, що ціноутворення на кожному каналі різне. У принципі, ми попередньо вже обговорювали, що є необхідність створити таку невелику локальну групу, у склад якої увійдуть тільки представники каналів і економісти основних споживачів води (сільгосппідприємств) – для того, щоб у вузькому колі обговорити ці всі позиції. Щоб представники каналів захистили кожну позицію.

Другий важливий момент – на сьогоднішнє засідання я ініціював запросити четверо голів сільських ради. Із усіх сільських рад, які у нас є в області, через територію яких проходять канали, тільки чотири максимально підняли вартість податку на землю під цими каналами. Будь-які відрахування, які здійснюють канали, вони закладаються в собівартість води, тобто таким чином, вони лягають на плечі аграріїв.

Якщо це набере масовий характер, то завтра всі сільські ради будуть піднімати податок на землю. Тому дуже важливо донести до голів сільських рад, щоб вони не зловживали тим правом, яке сьогодні є у них. У них є «вилка» – вони можуть ставити від одного відсотка до п’яти відсотків. Вони ставлять п’ять відсотків», – відзначив Ігор Йосипенко.

Херсонська правда