Ігри «Дикої Дивізії»

 Так позаочі деякі вболівальники Нової Каховки називають футбольні матчі, які щонеділі проходять на майданчику поля «Тирсове», що поряд з головною ареною стадіону «Енергія».

Сьогодні вранці на це поле ми завітали у супроводі головного спеціаліста відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту Кирила Сичова.
P9203041

Започаткували футбольні протистояння на цьому полі ще в далекі 80-ті працівники гідрогеолого-меліоративної експедиції. Відтоді кожну неділю за любої погоди фанати місцевого футболу у віці від 18-ти до тих, кому за 60, приходять на стадіон, аби з’ясувати стосунки у повноцінному футбольному матчі, – розповідає Кирило після того, як суддя дав свисток до початку поєдинку. – Ці зустрічі відбуваються за більш жорсткішими правилами, тому що грають аматори. Тим не менш, загострення пристрастей, як і в іншій колективній грі, справжнє та іноді дуже велике. Тому й вболівальники, яких збирається завжди чимало, поважно називають ці зустрічі іграми «Дикої дивізії». Приблизно дві третини учасників обох команд – це постійні гравці, які добре знають один одного. Інші приходять з деякою періодичністю, – пояснює наш поводир, після того, як на полі закипіли справжні футбольні баталії.
P9203043

Коли перший тайм уже був у розпалі, серед так званих аматорів вдалося розгледіти декількох колишніх «профі» новокаховської  «Енергії». Зрозуміло, що вони будуть грати до тих пір, поки «ноги носять». І в цьому їм можна тільки позаздрити. Дійсно, пристрасті на полі були «не дитячі» і це тільки підбурювало глядачів. Цікавим виявився і той факт, що за одну із команд на рівні з іншими грав міський голова Володимир Коваленко. Користуючись нагодою, в перерві зустрічі запитуємо важко дихаючого мера міста: «Володимире Івановичу, сьогодні фактично уже розпочалися передвиборчі перегони і ваші конкуренти дістали зі своїх шухляд усі старі «скелети» і, розмахуючи ними, залякують виборців. Вони  кинулись у бій за міський «престол», а ви дозволяєте собі преспокійнісенько грати у футбол. Чи означає це, що ви впевнені у своїй перемозі на виборах»?

-Якщо відверто, то сьогодні про вибори навіть не хочеться замислюватись. Такий гарний день, такі емоції на полі, зустріч з друзями-однодумцями – що може бути краще? Стосовно «скелетів»… Скелети у житті – породжують скелети. Люди, які намагаються вимазати брудом когось, бруднять, в першу чергу, свої руки і свою душу, і це вже відмити не можливо.

Міським головою я обирався впродовж останніх двох каденцій. Повірте, що це нелегкі були роки, як для країни в цілому, так і для мене особисто.  За цей період життя мені не соромно перед виборцями. Збережене і продовжує розквітати наше місто. Як в годинниковому механізмі сьогодні злагоджено працюють усі комунальні підприємства, забезпечуючи життєдіяльність громади. Але є в нас невеличка купка невдах, які, перебігаючи з однієї партії в іншу, намагаються створити напруження в суспільстві і нажахати виборців «страшилками» про мене. Це дуже примітивні засоби невпевнених в собі осіб і, як мені здається, психічно не зовсім здорових людей. Погодьтесь, що називати мене, корінного українця, який народився на Черкащині поряд з малою батьківщиною Шевченка, «проросійські налаштованим мером» – може тільки нерозумна людина з провокаційними намірами. Для мене є три святі речі, яким я ніколи не зраджу: родина, місто Нова Каховка і Україна.

Та не варто про цих політиканів довго говорити – Бог їм суддя. До того ж ми на футбольному полі, тому зазначу наступне. Якщо ви – фанат якоїсь футбольної команди і є її прихильником, то ніякий  бруд, що ллється на неї, не переконає вас за цю команду не вболівати. На двох останніх виборах мої «вболівальники» віддали свої голоси за мене. Впевнений, що виправдав їх сподівання. Тому, скільки б бруду на мене не вилили, сподіваюся на їх розум і переконаність у тому, що я ні за яких обставин не зраджу їх інтересів. Служив і буду служити громаді, а щодо конкурентів – переконаний: вони всі потонуть у тій багнюці, яку намагаються вилити на мою голову. Ось тому я граю в футбол, а не бігаю по місту, як ви кажете, зі «скелетами»…

Пролунав свисток і почався другий тайм. До нас підійшов «почесний вболівальник» змагань «Дикої дивізії» Георгій Севрюков, який на цьому стадіоні не пропускає жодного поєдинку. Він зазначив, що разом із гравцями отримує емоційну розрядку і думати під час гри про вибори не варто. Додав: «Працездатності Коваленка що на полі, що на посаді міського голови його опонентам на виборах протиставити нічого. Вони п’ять років нічого не робили, а тільки збирали бруд на мера. Тепер кожного дня цей бруд розкидають по місту. Такими методами вони ніколи не прийдуть до перемоги. І правильно Володимир Іванович робить, що на їх закиди навіть не звертає уваги. Вибори покажуть не тільки його силу, а й правоту».

На цій оптимістичній ноті ми й завершуємо свій репортаж. А стосовно рахунку в матчі – як завжди перемогла дружба…
P9203027

P9203035

P9203037P9203055