Інформація КП “Міський водоканал” про хід ліквідації аварії на каналізаційному колекторі по вул. Дружби

Комунальне підприємство «Міський водоканал» доводить до відома населення, що на самопливному каналізаційному колекторі по вул. Дружби в районі перехрестя з вул. Маяковського продовжуються аварійно – відновлювальні роботи.

З метою недопущення виливу неочищених стічних вод на поверхню землі, підтоплення прилеглих до аварії житлових кварталів та уникнення припинення  централізованого водопостачання мешканцям міста КП “Міський водоканал” організовано цілодобове перекачування стічних вод трьома дренажними фекальними насосами від місця провалля до наступного робочого колодязя.

Обмежені  умови проведення робіт, а саме: глибина закладення колектора (8 метрів), вузька вулиця, приватні забудови, наявність комунікацій міської інфраструктури (силові кабелі, кабелі зв’язку, газопровід, зливова каналізація), все це унеможливлює проведення земляних робіт відкритим способом.

Тому на теперішній час проводяться роботи з будівництва обвідного колектору із застосуванням безтраншейної прокладки трубопроводу.

З огляду на трудомісткість роботи проводяться повільно: близько 2-3 метрів на добу. Із 40 метрів горизонтального буріння станом на 19 вересня пройдено 17 метрів.

В зв’язку з тим, що по аварійному колектору скидається в годину до 150 м3 стічних вод, які проникають через пошкоджений трубопровід  в грунт, і тим самим не дають змоги проводити роботи на глибині 8 метрів.

Для відновлення робіт з горизонтального буріння необхідно припинення подачі стічних вод на місце проведення робіт. Для цього з метою забезпечення безпечних умов праці робітників підприємства на аварійному колекторі, тимчасово встановлено 4 залізобетонних кільця, через які для механічного та гідравлічного прочищення пошкодженої ділянки трубопроводу проведено вкриття зводу аварійної частини колектору. На даний час прочищено 35 метрів. Роботи надалі тривають.

Роботи по відновленню безтраншейної прокладки трубопроводу можливо тільки після повного припинення прийому стічних вод в даному районі, або повного припинення централізованого водопостачання міста на дві доби.