Інтернат реорганізують у військово-патріотичний ліцей

Євген Криницький: Ми прекрасно розуміємо, що закриваючи школу, ми закриваємо селоНачальник Управління освіти та науки Херсонської ОДА, депутатом обласної ради (фракція БПП) Євген Криницький розповів журналісту інтернет-видання “Херсонська правда” плани щодо переорієнтації Новокаховського інтернату.

– По інтернату в Новій Каховці. В програмі соціально-економічного розвитку області на 2016 рік написано, що буде проведена реорганізація інтернату в Новій Каховці у військово-патріотичний ліцей. Розкажіть будь-ласка детальніше.

– Була наша ініціатива зробити ліцей посиленої військово-спортивної підготовки. Що унікального в цьому ліцеї? Ми проаналізували по всій території України. По-перше, ми фактично стали прикордонною зоною. Тут питання в тому, що в Україні не існує жодного ліцею з посиленою військово-спортивно підготовкою. Раніше їх називали Суворовськими. Але не існує ні одного для державної прикордонної служби. Є Нахімовське(для моряків), є Богуна, Сумське, Харківське для загального роду військ збройних сил України. Є для міліції. Але для державної прикордонної служби не існує жодного.

Ми вийшли з такою ініціативою до Міністерства нашого щоб створити такий інтернат, автоматично ми вийшли на Міністерство оборони, Держприкордонну службу, тощо. Є вже офіційні відповіді. Нам дали погодження і Міністерство освіти, і Міністерство оборони і Державна прикордонна служба України, що вони зацікавлені в такому ліцеї. Тому, ми хочемо реорганізувати, бо на даний час він просто загальноосвітня школа-інтернат. Інтернат розрахований на 250 дітей. На сьогодні в ньому навчаються 124 дитини. Будівлі в нормальному стані. Повністю стоять корпуси. Автономне газове опалення 2008 року. Тобто, фактично повністю готова база. Утримувати його з 124 дітьми, якщо він розрахований на 250 не по-господарськи.

Тому, ми хочемо створити такий військовий ліцей. Крім того, під час об’їзду районів ми проговорювали чи є на це попит, чи підуть діти вчитись. І я думаю, що ще й буде конкурс. Бо це престижно. Ліцей буде фінансуватися з Державного бюджету. Єдине – норми постачання. Є таблиця норм постачання по постанові Кабміну. Ми зараз працюємо з нормами постачання. Це і автомати, зброя, кулемети, гранати, полоса перешкод і таке інше. Тільки ми це все опрацюємо, я думаю, що наступний навчальний рік ми вже почнемо з новим ліцеєм. Крім того, забігаючи наперед, ми зробили в тому році в цьому інтернаті дві групи, які навчаються за навчальним планом з посиленою військово-спортивною підготовкою.

Ми попередньо розмовляли із ректором Хмельницької прикордонакадемії, вони будуть готові, якщо ми покажемо нормальні результати першого –другого року, на пільгових умовах надавати вступ нашим дітям в цей ВНЗ. Фактично, тоді ми закриваємо прогалину по всій Україні з підготовки дітей для прикордонної служби, підготовку кадрів для державної прикордонної служби.

З якого віку будуть набирати дітей в цей ліцей?

Як і в будь-який ліцей – з 8 класу.