Комітет ВР України з питань охорони здоров’я висловив недовіру Уляні Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я. Більшість схвалила проект Постанови Верховної Ради України №5642 про звернення до Кабміну щодо звільнення з її посади. Ольга Богомолець заявила, що приводів для усунення Уляни Супрун з посади набагато більше, а сама міністерка – професійно непридатна.

“Все це – неповна картина тієї катастрофи, до якої привело нас всього за два останні роки керівництво МОЗ”, – підсумувала Богомолець. Така заява викликала хвилю обговорень та суперечок у соцмережах. Багато інтернет-користувачів щиро підтримують реформи Уляни Супрун, пише Експрес-online. А журналістка Вікторія Середа зібрала дописи українців на захист пані Супрун.

Вступилися за Уляну Супрун і українські політики. Серед них – нардеп Олег Медуниця.

“Завжди підтримував і буду підтримувати Уляну Супрун та її реформаторський курс. Кажу це не як фахівець у медичній галузі, а як клієнт і споживач медичних послуг. Бо, на відміну від багатьох чиновників, я і моя сім’я лікуємося в Україні, а не закордоном. Очевидно, що у тому стані, який є сьогодні, медицина в Україні приречена. Очевидно, що ця галузь потребує невідкладних реформ. Очевидно, що наразі ще не можливо надати фахову оцінку ефективності реформи, яка щойно стартувала. Так само очевидна і невідворотність медичної реформи. Мабуть, саме це найбільше лякає усіх, хто «присмоктався» до корупційних схем держзакупівель у медичній галузі. Вважаю спроби відсторонити Уляну Супрун від посади реваншистською змовою фармацевтичних лоббі та закоренілих корупціонерів високопосадовців. Не голосуватиму за відсторонення Уляни Супрун. І закликаю своїх колег не голосувати за це ганебне рішення профільного комітету,” – написав народний депутат на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

 

Співзасновник навчальної платформи Prometheus Іван Примаченко теж не став осторонь. Він зокрема, заропонував громадянам України у відповідь висловити недовіру Богомолець і вимагати її відставки з поста голови комітету ВР, бо її діяльність викликає гостру суспільну напругу.

Пан Примаченко нагадав, що всупереч своїм прямим обов’язкам голови комітету ВР Ольга Богомолець усіляко намагалася зірвати голосування за ключові законопроекти, необхідні для старту медичної реформи, одночасно не надаючи жодного альтернативного плану реформ. В результаті старт реформи було відкладено на півроку.

“Нарешті, якщо вивчити публічну сторінку Богомолець і її блоги в ЗМІ, складається враження, що вона взагалі нічим не займається крім істеричної критики команди міністерства і загадкової “влади”. Частиною якою вона, як член правлячої коаліції, є сама. Все це змушує констатувати її очевидну, як мінімум, професійну непридатність як голови комітету ВР. Спроби неодноразово звинуватити у всьому абстрактну «владу» так, ніби вона сама не є її частиною (не секундочку, головою комітету ВР!), викликають питання щодо психічної стабільності пані Ольги.

Все це – неповна картина тієї катастрофи, якою стало для української охорони здоров’я робота Богомолець на посту голови профільного комітету парламенту. На моє переконання, публічний вотум недовіри і вимога відставки від громадян – це найменше, що потрібно зробити в даній ситуації. Пост Богомолець про недовіру Супрун на даний момент зібрав 700 репостів. Подивимося, скільки збереться бажаючих підтримати вотум недовіри і відставку Богомолець,” – зазначив Іван Примаченко.

 

А от письменниця Роксана Харчук розповіла про свій досвід обрання сімейного лікаря, дала декілька порад та закликала підтримати медреформу та Уляну Супрун.

Зокрема, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook літераторка зазначила: “Підписала декларації з домашнім лікарем. Проблемка головна – наявність двох черг: електронної і звичайної. Уляна Супрун до цього непричетна, бо сама поліклініка має організовувати свою роботу з підпису документів. Звичайно, треба відкрити окремий кабінет, посадити там двох медсестер, які б заповнювали декларації. Лікарі ж у цей час мають займатися хворими, однак у нас в кабінеті присутня і лікарка, і медсестра, і хворі, і здорові, що прагнуть декларацію підписати. Практична порада: брати з собою паспорти, ідентифікаційні коди й мобілки усіх членів родини, тоді оформлення паперів відбувається значно швидше. А ще – придумайте слово-код, милозвучне, як сказала моя медсестра. Мені довелося займатися цією справою, бо готую маму до операції. Якщо немає великої потреби, то можна й зачекати, процес триватиме 3 місяці. Підтримуйте медреформу й пані Уляну! Згадайте Бахтєєву, Богатирьову, Богомолець і Амосову – у вас відразу знайдеться час!”