Школа милосердя – інвалідам рівні можливості

Нещодавно у виконкомі відбулося засідання «круглого столу» щодо створення доступного та комфортного життєвого середовища для інвалідів і маломобільних груп населення.

В обговоренні проблем інвалідів, які мешкають у нашому місті, взяли участь керівники і представники тих закладів, що опікуються цими людьми і не з чужих слів знають про їхні проблеми. Людей з інвалідністю представляв голова спортивно-­реабілітаційного клубу «Фенікс» Борис Корабельников.

Загалом працівники профільних управлінь, міського центру зайнятості, Пенсійного фонду, лікарні щоденно працюють за зверненнями людей з обмеженими можливостями і реагують на їхні скарги чи побажання. Про це йшла мова у бесіді з начальником відділу соціальних гарантій інвалідів, ветеранів війни та праці, потерпілих на ЧАЕС та нагляду за призначенням пенсій УПСЗН Мариною Ніязі, головним лікарем центру первинної медико­санітарної допомоги Зоріною Зінченко.

Директор територіального центру Людмила Логвінова розповіла про результати щорічної акції «Милосердя» і закликала міську спільноту активніше співпрацювати з центром під час її проходження. Щодо пенсійного забезпечення людей з інвалідністю, а також можливостей їхнього працевлаштування присутніх поінформували заступник начальника управління ПФ Ольга Застеба і директор міського центру зайнятості Надія Котляр. Наразі актуальними є питання відсутності зручних пандусів біля аптек, що працюють на вул.Першотравневій, кінотеатру «Юність». Про це повідомив Б.Корабельников, який пересувається дорогами міста на інвалідному електровізку. Головуючий на засіданні заступник міського голови Віктор Замковий спрямував звернення на адресу в.о. начальника містобудування та архітектури Максима Боровинського.

Під час «круглого столу» обговорювали проблеми дітей-­інвалідів, зокрема, можливостей їхнього навчання у школі. Спеціаліст відділу освіти Марина Скрипникова детально ознайомила присутніх із запровадженням в школах Нової Каховки методів інклюзивної освіти. Ця проблема потребує втручання і уваги міської влади, бо особливих дітей, які не завжди мають статус інвалідів, в новокаховській громаді стає дедалі більше. Тому виникає потреба у створенні умов для їхнього навчання у класах, де навчаються усі діти.

Підсумок зустрічі підвела начальник управління соцзахисту населення Олена Стоянчук, наголосивши на тому, що на кожне прохання зі сторони інвалідів спеціалісти реагують миттєво, та у вирішенні проблем не завжди все залежить від них.