Інвестпотенціал України представлять на Генасамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії

Світове майбутнє відновлюваної енергетики обговорюватимуть провідні експерти на 7-ому засіданні Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Про це повідомляється на сторінці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України з посиланням на IRENA newsroom.

Black Rock Solar photovoltaic array at Food Bank of Northern Nevada
BlackRockSolar / www.flickr.com

У період з 14 по 15 січня 2017 року в Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, відбудеться 7-е засідання Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

Асамблея об’єднає на одній дискусійній платформі урядовців, представників бізнесу, громадськості та міжнародних установ більш ніж зі 150 країн світу, щоб обговорити програму розвитку відновлюваної енергетики та напрацювати конкретні рішення для прискорення переходу всього світу на “чисту” енергію.

Цьогоріч особлива увага буде приділена ролі відновлюваної енергетики з точки зору боротьби зі змінами клімату, розширення доступу до джерел енергії та сталого енергетичного розвитку світу.

Перспективи взаємовигідної співпраці України та країн-членів IRENA, а також інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики країни презентуватиме Голова Держенергоефективності Сергій Савчук в рамках засідання Генеральної асамблеї IRENA.

У програмі засідання асамблеї також круглі столи та дискусії, під час яких представники країн-членів IRENA та експерти обмінюватимуться актуальною інформацією, досвідом та напрацюваннями. Низку ділових зустрічей високого рівня буде проведено і напередодні засідання, 13 січня. Також, 14 січня, IRENA та абудабійський фонд розвитку (АDFD) оголосять ті проекти з відновлюваної енергетики, які було відібрано для надання пільгового фінансування.

Нагадаємо, що Україна має високі шанси стати повноправним членом цієї великої міжнародної спільноти у сфері відновлюваної енергетики. Для цього у 2016 році вперше за роки незалежності було розпочато процедуру приєднання України до IRENA. Так, на виконання Указу Президента України від 10 травня 2016 року № 200/2016 Держенергоефективності було направлено заявку щодо членства України в IRENA, щодо якої країни-члени IRENA не висловили жодних заперечень чи зауважень. Наступний крок – прийняття розробленого Держенергоефективності законопроекту «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA», який наразі вже погоджено заінтересованими ЦОВВ.

Приєднання України до Статуту IRENA означатиме тісну співпрацю з розвиненими країнами у сфері відновлюваної енергетики, залучення кращого передового досвіду, законодавчих рішень, наукових розробок та практик у цій сфері. І найцікавіше – Україна зможе претендувати на отримання пільгових кредитів для реалізації “зелених” проектів.