Історію Генічеська намалюють на плитах

З ідеєю намалювати основні періоди історії приморського міста на плитах до генічеського міського голови Олександра Тулупова звернулися житель вулиці Горького Віталій Давидов та місцевий художник Володимир Шпак.

Після отримання дозволу на тій же вулиці Горького почалися роботи. Чому саме тут? «Тому що саме на цій і сусідніх вулицях проживають нащадки запорізьких козаків, — відповідає Володимир Шпак (на фото). –— Козаки оселилися тут невдовзі після ліквідації Запорозької Січі».

Володимир Андрійович вибрав наступні основні періоди життя на цій території: скіфський, золотоординський і український, який постане перед глядачами в образах козаків, чумаків і рибалок.

Це не перший настінний розпис художника. Кілька років тому він розписував стіну біля Генічеського рибозаводу, однак фарба з часом облущилася. «Це сталось тому, що не було виконано технологічні підготовчі роботи, — пояснює Володимир Шпак. — Зараз же стіни поґрунтовано, а фарби використовую найякісніші».

Фарби та інші матеріали для роботи купили місцеві жителі.

Урочисте відкриття композиції планується 7 червня, коли у Генічеську проходитиме виїзне засідання обласної організації Асоціації малих міст України.

«З часом біля плит буде викладено бруківкою тротуарну доріжку, а проїжджу частину заасфальтують», — обіцяє міський голова.

Андрій Бейник, “Новий день”