Із декларації про вибір лікаря прибрали деякі пункти

Із декларації про вибір лікаря прибрали три пункти, повідомила прес-служба секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Із декларації про вибір лікаря прибрали деякі Ð¿ÑƒÐ½ÐºÑ‚Ð¸В офісі омбудсмена заявили, що в старому варіанті декларації були порушені основоположні права пацієнта, передає expres.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Згідно з повідомленням, із неї вилучили такі пункти:

адреса зареєстрованого місця проживання («це – вимога надання надмірної інформації від пацієнта»); надання копій документів, що посвідчують особу («мали зберігатися впродовж трьох років з дня анулювання декларації»);

надання згоди на збір та обробку персональних даних («пряме порушення Конституції України та закону України «Про захист персональних даних». Таким чином, право людини на медичне обслуговування стає залежним від надання нею згоди на обробку персональних даних»).

«Старий варіант декларації залишається чинним, й ті громадяни, які вже встигли її заповнити, за бажанням можуть надати нову. Новим пацієнтам необхідно звертати увагу на зміст декларації та вимагати оновлений варіант документу», – заявили в офісі омбудсмена.