Кабмін може забрати гроші українців, які лежать в банках

Кабмін хоче забрати гроші українців, які лежать в банкахВже невдовзі гроші українців на приватних депозитних рахунках можуть перейти до державного бюджету.

Про це заявляє портал АНТИКОР.

Такі заходи передбачені в новому законопроекті «Про фінансову систему України в особливий період», який розробили в Кабміні. Інформацію про документ оприлюднив портал Finbalance.

Згідно з цим законопроектом, у випадку введення воєнного стану і запровадження мораторію на виплату банківських депозитів, кошти клієнтів банків, покладені на депозитні рахунки, можуть перейти в держбюджет. До того ж, частка, яку забиратиме держава, встановлюватиметься самим Кабінетом Міністрів.

У випадку передачі коштів, їхні власники отримують державні цінні папери як гарантію повернення вкладів.

«Передбачені цим Законом обмеження прав і свобод людини і громадянина можуть бути застосовані у строк з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях до оголошення Верховною Радою України за поданням Президента України укладення миру», – зазначається в прикінцевих положеннях законопроекту.

Крім цього, в законопроекті передбачено ряд обмежень, пов’язаних з операціями з валютою.