Кабмін постановив побудувати капітальну споруду з водообліку на Північно-Кримському каналі

Уряд України включив до переліку робіт із захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь будівництво капітальної споруди на Північно-Кримському каналі в Херсонській області з облаштуванням вузла водообліку, тоді як будівництво тимчасової гідротехнічної споруди обліку води в руслі каналу завершено наприкінці травня 2014 року, – пише “Західна інформаційна корпорація“.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №403 від 17 червня 2015 року, текст якої оприлюднено на веб-сайті уряду, відповідні зміни внесено до порядку використання коштів державного бюджету та переліку відповідних робіт в рамках загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення р. Дніпро на період до 2021 року.

skkgolovne

Згідно з документом, ця загальнодержавна програма затверджена згідно із законом №4836-VI від 24 травня 2012 року, а перелік робіт і порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь р. Тиса у Закарпатській області, постановою №137 від 23 лютого 2011 року.

Як повідомлялося, Державне агентство водних ресурсів України 23 травня 2014 року повідомило, що з метою достовірного обліку води для потреб Криму і забезпечення оптимального експлуатаційного режиму подачі води водокористувачам Херсонської області, на 91 км Північно-Кримського каналу в його руслі побудовано тимчасову гідротехнічну споруду за водобліку.

При цьому в агентстві зазначали, що на окреслену дату конкретних пропозицій від представників Криму щодо укладення договорів з водозабезпечення півострова так і не надходило.

Крім того, залишалися неврегульованими договірні відносини щодо заборгованості водокористувачів Криму за 2013 рік у розмірі 1,7 млн грн перед управлінням Північно-Кримського каналу, зазначали в Держводагентстві.

За даними Держводагентства, на 23 травня 2014 року Північно-Кримський канал працював в експлуатаційному режимі, а в Херсонській області загалом було подано воду для поливу 149 тис. га, зокрема. для затоплення рисових чеків на площі 5 тис. га.

Україна розпочала будівництво гідротехнічної споруди обліку води в руслі Північно-Кримського каналу на початку травня 2014 року. В Держводагентстві заявляли, що зазначена споруда обліку води є переливною, а не перегороджувальною.