Каховська лікарня без патологоанатомів

Обидва патологоанатоми звільнились з Каховської центральної районної лікарні. Про це повідомила голова районної ради Тетяна Тертична.

Інформацію підтвердив один зі звільнених патологоанатомів, за сумісництвом завідувач Каховського відділення обласного Бюро судово-медичної експертизи Костянтин Ухов.

– Після нашого звільнення проводити розтин у лікарні нікому. В навколишніх районах через завантаженість їхніх патологоанатомів обслуговувати жителів Каховки і району теж не зможуть. Зупинені у нас і гістологічні дослідження, які дозволяють виявити наявність у людини онкологічних захворювань, – повідомив він.

Звільнення патологоанатомів шокувало медиків.

– Це дуже важливі фахівці. Їхня робота дуже специфічна, далеко не кожен може працювати на їхньому місці. Та й досвідчених спеціалістів такого напрямку в області мало, – на умовах анонімності розповів один із лікарів Каховської ЦРЛ.

За словами Костянтина Ухова, причин звільнення було декілька:

– Це повна відсутність діалогу з керівництвом лікарні. Відмова надати нам засоби індивідуального захисту, хоча ми неодноразово звертались з таким проханням до директорки Каховської ЦРЛ Олени Мазур. І незрозуміла ситуація з розподілом обов’язків в патологоанатомічному відділенні. Я кілька років поспіль просив надати нам наші функціональні обов’язки. Коли ж керівництво лікарні, нарешті, їх «народило», з’ясувалось, що в них нам прописали багато такого, що ми просто не здатні виконати. Тому ми були змушені звільнитись. Чесно кажучи, ми думали, що подані нами заяви на звільнення якось допоможуть вирішити конфлікт. Замість цього пішла подальша його ескалація, – пояснив Костянтин Ухов.

Водночас він запевнив, що відділення судово-медичної експертизи працюватиме в Каховці і надалі. Проте сфера його діяльності зовсім інша.

Олег Батурін, Новий день