Кам’янська Січ на Херсонщині – місце, де вперше в Україні було проголошено Конституцію Пилипа Орлика (ОНОВЛЕНО)

28 червня у селі Республіканець Бериславського району, на Кам’янській Січі відбулись урочистості, присвячені 20-річчю Конституції України за участі керівництва області, депутатів обласної ради, козаків різних кошів, військовослужбовців та воїнів АТО, громадськості області. Про це повідомляє кореспондент nk-online.tv.

В урочистостях взяла участь делегація новокаховчан – депутати міськради, працівники організацій і установ, молодь. Делегацію очолили міський голова В.Коваленко разом із своїми заступниками, керуючий справами виконкому В.Акуленко.DSC_0052 copyНа майдані по периметру встала  козацька варта із державними прапорами і хоругвами. В єдиному строю – військові, волонтери, молодь. Командуючий віддає рапорт голові облдержадміністрації А. Гордєєву.

Ведучі розповіли, що саме тут, на цій землі, було проголошено текст першої європейської Конституції, яка визначала права і обов’язки козаків, територію, стратегічний план розвитку та міжнародні пріоритети. На той момент її називали Договори і Постановлення прав і вольностей Війська Запорізького.

Від усієї старшини та козацтва Конституцію Пилипа Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко, лицар честі, великий патріот та непримиренний борець за Україну. На Кам’янській січі зберігся хрест на могилі кошового, тому урочистості розпочалися із молебну на місці його поховання.DSC_0054 copy

DSC_0067 copy

Козаки продемонстрували показовий виступ, під час якого вони зобразили подію обрання Гетьмана Українського козацтва Пилипа Орлика та озвучили пункти «Договору між гетьманом Орликом та військом Запорізьким».

“Саме тут на березі Дніпра-Славути знаходяться козацькі святині, колиска нинішньої незалежної України. Саме тут гартувалася воля до боротьби за свободу. І перша в світі демократична Конституція Пилипа Орлика і Костя Гордієнка народжувалася саме на Херсонській землі – в Кам’янській Січі!”, – зазначив очільник області Андрій Гордєєв.

DSC_0123

DSC_0072 copyЮним громадянам, тим, кому виповнилося 16 років, голова ОДА вручив найважливіший документ – паспорт громадянина України разом із примірниками Конституції країни.

Присутніх також привітали голова обласної ради Андрій Путілов, народний депутат Сергій Хлань.

Були нагороджені переможці дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Джура» або, як її ще називають, –  «Сокіл». Серед них – новокаховський загін «Орлятко».

DSC_0132

«Подяками» та Державними прапорами відзначили військовослужбовців різних  частин, які дислокуються на території області.

Під час урочистостей хвилиною мовчання була вшанована пам’ять захисників, Героїв України.

Учасники свята  були у захваті від виступу фольклорно- етнографічного кінного театру «Запорозькі козаки» та січових козаків історико-культурного заповідника «Хортиця».  Для шанувальників пісенного мистецтва виступали музичні гурти, зокрема свої патріотичні пісні дарував український гурт «Друже музико!», який відомий патріотичними, волонтерськими справами та гідною життєвою позицією. Поціновувачі історії взяли участь в екскурсії Кам’янською Січчю, а той, хто відчуває  козацьку силу, мав можливість випробувати її в гирьовому змаганні та козацьких майстер-класах.DSC_0075 copy
DSC_0089 copy DSC_0136DSC_0109 copy

Окрім цього, гості свята мали змогу долучитися до козацьких майстер-класів, придбати собі на згадку українські сувеніри та покуштувати козацькі страви.