Кам’янська Січ: з глибини віків до сьогодення (Фоторепортаж)

Розлогі зелені пагорби, безмежно глибоке синє небо, що зливається з водою на самісінькому небосхилі, кручі і панорама, від якої захоплює дух. Дихається тут легко, вільно. Відчуваєш себе самим собою, справжнім, не закованим у лещата гамірних і метушливих буднів. І все це не в захмарних далях, а зовсім поряд – на Бериславщині. Село Республіканець, Кам’янська Січ. Місце, наділене неабиякою енергетикою. Унікальна історико-культурна пам’ятка, єдина з семи січей, яка збереглася до нині.

Приводів відвідати це унікальне місце 1 травня у жителів всієї Херсонщини було одразу кілька. Найперше – офіційний старт туристичного сезону-2018.

Ще одна знакова подія – річниця від дня заснування Січі.  Вранці тут, за участі представників конфесій і деномінацій, відбувся молебень за Україну та за єдність церков.


«Сьогодні ми з вами святкуємо 309 років дня заснування Кам’янської Січі. Вдячний, що сьогодні тут так велелюдно. Дякую, що батьки приїхали з дітьми,  аби показати їм велич українського народу і нашого Таврійського краю. Минуло 309 років з часу, про який ми згадуємо. І нам є над чим замислитися сьогодні. Є проблеми, окупація частини території,  військова агресія, і, на превеликий жаль, втрати… Тож давайте на майбутнє називати біле білим, а чорне чорним. Відкрито говорити хто є ворог, а хто є друг. І вирішувати проблеми, згідно Конституції,  народним волевиявленням. Дай Бог нам усім мудрості, єдності і розуміння, що наша держава – Україна, за яку варто боротися!», – з такими словами звернувся до всіх присутніх після спільного молебню голова Херсоньскої ОДА Андрій Гордєєв.


Також присутніх вітали заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук, народні депутати України Павло Кишкар, Сергій Хлань, Іван Вінник та інші.


Офіційну частину змінила насичена культурно-розважальна програма. Гостей очікувало кінно-спортивне шоу, частування козацьким кулішем, показові бої козаків, екскурсії, прогулянки, розваги для малечі, Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів «Козацький гарт-2018», виставка картин у виконанні членів спілки художників України.


Порадували творчі номери у виконанні аматорських колективів з рiзних районів Херсонщини. Серед строкатого творчого розмаїття не загубилися і новокаховські таланти – Зразковий ансамбль танцю «Сонечко» (керівник Алла Мельниченко), народна вокальна студія «Джерела» (П. Осипенко) та інші. Крім творчого «десанту» відчути дух та насолодитися атмосферою козацької вільниці на Січ з Нової Каховки завітали міський голова Володимир Коваленко, секретар міськради Олександр Лук’яненко, заступники мера Володимир Сироватка, Олег Трабака, Віктор Замковий, депутати міськради Сергій Хоменко, Лілія Микитенко, Олександр Афанасьєв, керівники та представники навчальних, культурних закладів, молодь, багато небайдужих містян.

 Усіх новокаховчан та гостей на Кам’янській Січі частували смачними стравами на вогні учасники та ветерани АТО – активісти громадської організації «Біла стріла» (керівник Дмитро Марков).


Фішкою цьогорічної програми стали презентації туристичного потенціалу Херсонщини, де своє чільне місце посідає Нова Каховка. Увазі всіх присутніх був презентований промо-ролик про наше місто, а також сувенірна продукція.


Звичайно, не обійшлось без уже традиційних виставок декоративно-ужиткового мистецтва від наших місцевих майстринь. Крім того, свою експозицію представили працівники картинної галереї на чолі з директором Оленою Михайленко.


Словом, дійсно було тут і на що подивитися, і чим себе зайняти, і що скуштувати. До вашої уваги фоторепортаж від кореспондента NK-online.tv, який відвідав це унікальне місце.

підготувала Наталія Левченко