Кампанія «Декларування доходів громадян – 2016» закінчилась – підбиваємо підсумки

СеребрянськаДекларування – це важливий процес, який поєднує інтереси держави і суспільства. Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами на протязі минулого року, тривала протягом чотирьох місяців. Тому, за весь період декларування було проведено чимало заходів, що сприяли та забезпечували обслуговування громадян для добровільного та своєчасного подання ними декларацій. Були проведені семінари для платників податку, тренінги, зустрічі у навчальних закладах, сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» по роз’ясненню актуальних питань щодо заповнення декларацій, сплати податку або отримання податкової знижки. Для зручності громадян Центр обслуговування платників Новокаховської ОДПІ працював із подовженим робочим днем та у вихідні, – повідомляє начальник Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Галина Серебрянська.

Підбиваючи підсумки проведеної роботи необхідно відмітити, що в кожному податковому органі Новокаховської об’єднаної державної податкової інспекції, а сюди входять: Бериславське, Високопільське, Нововоронцовське та Великоолександрівське відділення, були створені належні умови для прийому декларацій (активна роз’яснювальна робота, оперативне та якісне обслуговування фахівцями інспекції).

Як зазначила Г.Серебрянська, станом на 05 травня 2016 року до Новокаховській ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області подали декларації про майновий стан і доходи 8163 громадян (з них 353 по м. Нова Каховка). Загальна сума задекларованих доходів становить майже 85,24 млн.грн.

Люди отримували спадщину та дарунки, надавали послуги по оранці городів, продавали та здавали в найм рухоме та нерухоме майно, здійснювали продаж корпоративних прав, тощо. В основному 7720 громадян декларували доходи, що були отримані від продажу сільськогосподарської продукції на суму 29,4 млн.грн., доходи отримані від спадщини – подано 263 таких декларацій на суму 35,2 млн.грн., від здачі у найм нерухомого майна –19, задекларована сума становить 435,8 тис.гривень, доходи отримані нерезедентами – 15 декларацій, задекларована сума склала 1,55 млн.грн.,  від продажу рухомого майна – 5 декларацій на суму 343,6 тис.грн.. Доходи отримані від здачі в найм земельної ділянки, земельної частки (паю) задекларувало 11 громадян, задекларована ними сума доходів склала 192,5 тис. грн., 11 громадян, які отримали іноземні доходи, на суму 2,05 млн. грн., доходи отримані від продажу нерухомого майна – 10 громадян, задекларована сума склала 2,1 млн.грн. та 113 декларацій надійшло від громадян, які отримували інші доходи, задекларована ними сума доходів склала 13,8 млн. грн.

Крім того, мешканці Нової Каховки декларували свої доходи з метою використання права на податкову знижку, передбачену Податковим кодексом України. Найчастіше використовують це право громадяни, які сплачують кошти закладам освіти за навчання та громадяни, які бажають повернути частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом. За результатами проведених деклараційних розрахунків Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягала поверненню на розрахункові рахунки платників склала 281,1 тис. грн. по 237 громадянам.

Бажаючі реалізувати право на отримання податкової знижки за підсумками минулого року можуть подавати декларації впродовж усього 2016 року. У разі, якщо платник до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні роки не переноситься.