Канікули: безпечне літо

Розпочалися літні канікули, яких так довго чекали діти. Нарешті можна добре відпочити! Більше вільного часу діти стали проводити на свіжому повітрі. І саме в цей період, коли діти дещо звільняються від опіки батьків і вчителів, як правило, зростає кількість травматизму, нещасних випадків, зростає число тих, чия поведінка виходить за межі правових та моральних норм. Значна кількість злочинів вчиняється підлітками у вечірній час та в стані алкогольного сп’яніння.

Протягом поточного року на території Новокаховської міської територіальної громади неповнолітніми вже скоєно 2 злочини, тоді як за аналогічний період минулого року діти злочини не скоювали.

Відповідно до інформації Каховського районного відділу поліції ГУ Національної поліції в Херсонській області продовжують мати місце факти продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім (6 фактів), розпивання підлітками алкогольних напоїв в громадських місцях (4 факти), доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (10 фактів). Винних осіб притягнуто до відповідальності.

На сьогодні залишається актуальною проблема бродяжництва дітей. Діти самовільно залишають місце постійного проживання, блукають вулицями до пізньої ночі з пляшкою пива, цигаркою. В цьому є провина, як батьків, які недбало ставляться до дитячого дозвілля, так і власників та продавців магазинів, барів, яким, схоже, байдуже, кому продавати алкоголь чи тютюнові вироби. Не лякає їх навіть те, що, згідно із адміністративним законодавством, продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, – тягне за собою накладення штрафу як на продавця, так і на власника підприємства торгівлі, анулюється ліцензія на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Шановні продавці! Кожного разу, коли ви вирішуєте продати пляшку дитині, подумайте, який слід у дитячій долі може залишити продані вами спиртні або слабоалкогольні напої. Нагадуємо вам, що з метою недопущення порушень чинного законодавства, якщо виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку, ви зобов’язані отримати у покупця пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, паспорт або інші документи, що підтверджують його повнолітній вік. У разі відмови надання документу, продаж таких напоїв та тютюнових виробів особі забороняється.

Шановні батьки! Аби літній відпочинок дітлахів не був зіпсований, рекомендуємо не залишати дітей без догляду, дбати про їх безпеку, виховувати навички культури безпечної поведінки, організувати дозвілля своїх дітей, постійно цікавитися, де і з ким проводить вільний час ваша дитина. Тільки в такому разі літній відпочинок ваших дітей буде безпечним.

Дорогі діти! Бажаємо вам гарного відпочинку, добрих справ, яскравих вражень!

Служба у справах дітей