Каннський тріумфатор Лозниця у своїй промові підтримав заручника Кремля Сенцова

letmypeoplego.org.ua

Український режисер Сергій Лозниця, якого визнали найкращим режисером у програмі “Особливий погляд” на Каннському кінофестивалі, у своїй промові підтримав політв’язня, режисера Олега Сенцова.
Промову Лозниці опублікувала кінопродюсер Марія Чустова-Бейкер:

“[…] За останні кілька днів я зрозумів, розмовляючи з журналістами і кінематографістами, як мало вони знають про війну, яка йде в серці Європи прямо зараз. Отже, ще раз, спасибі, шановні члени Журі та Фестиваль, за те, що ви розділили мою пристрасть.

[…] Поки йде ця церемонія, на крайній півночі Росії, в колонії суворого режиму, молодий український художник, наш товариш-кінорежисер, продовжує голодування. Сам він, звинувачений у злочинах, які ніколи не робив, і несправедливо засуджений до 20 років в’язниці, вимагає від російської влади негайного звільнення всіх українських політичних в’язнів, що перебувають в Росії.

З величезним болем і з величезним захопленням я заявляю про свою солідарність з Олегом Сенцовим, з усіма режисерами в різних частинах світу, які борються за свободу, за честь і, врешті решт, за людяність. Як би не старалися жорстокі і деспотичні режими переслідувати нас, затикати нам рот і змушувати нас підкорятися їх правилам, мистецтво кіно залишиться вільним. Режисери продовжать ламати канони і виходити за рамки – в пошуках знання і правди. Рік за роком Каннський фестиваль доводить це.