«Кар’єра успіху зі школи». У Новій Каховці відбувся перший міський форум, присвячений питанням вибору професії

26 квітня у Новій Каховц, в актовій залі фірми «Херсоноблагробуд» (генеральний директор А. Подофа) відбувся перший міський форум «Кар’єра успіху зі школи».

Його головна мета, за словами організаторів – Новокаховського техніко-економічного ліцею, допомогти учням свідомо обрати професію та правильно побудувати свій кар’єрний шлях в обраній  сфері.

Активну участь у заході взяли участь міський голова Володимир Коваленко, його заступник Володимир Сироватка, начальник відділу освіти Оксана Якубова, юрист, викладач дисциплін спеціальності «Право» університету «Україна» С. Шаверський, Ольга Гладченко, фахівець з профорієнтації міського центру зайнятості та представник батьківського комітету В. Дума.

Розвіяти накопичені учнями стереотипи іміджевого вибору професії та розповісти школярам про власні  принципи і досвід побудови кар’єри на форум  завітали роботодавці та представники підприємств:

  • аграрної сфери: В.Мужилко, керівник науково-дослідної селекційної станції НАСКО, О.Бойко, директор з безпеки та зв’язків з громад кістю ПРаТ «Чумак»;
  • банківської сфери: заступник начальника Новокаховського відділення «Райффайзен банк АВАЛЬ», І. Дробиш, регіональний менеджер м. Херсон, О.Тимофеєв, директор Новокаховського відділення «ПриватБанк», Т.Арнаут та начальник відділення АТ «Укрексімбанк» у м. Нова Каховка, А.Чертиковцев;
  • юридичної сфери: заступник начальника відділу Новокаховського бюро правової допомоги «Безоплатна вторинна правова допомога», І.Гладишенко та приватний нотаріус, І.Олейник;
  • ІТ-сфера / бізнес: керівник CEOFounder, “HR Partner Ukraine”, О.Мішин та заступник керівника CO-owner, “HR Partner Ukraine”, Ю. Вичужаніна.
  • представник Бериславського машинобудівного заводу, С. Луценко.

Першими учасників та гостей привітали директор Новокаховського техніко-економічного ліцею Тетяна Долецька та  мер Володимир Коваленко.

Під час форуму відбулося дві дискусії. Перша – з представниками міської влади, начальником відділом освіти, представником батьківського комітету, викладачем університету «Україна» та фахівцем з профорієнтації Новокаховського міського центру зайнятості. Обговорювалися питання свідомого вибору професії та ролі школи в ньому. З’ясовували місце профільного навчання у формуванні кар’єри, Ольга Гладченко розповіла про шляхи та напрямки співробітництва центру зайнятості і школи сьогодні, актуальність вибору професії та ринок праці. Фахівець акцентувала: Новокаховський міський центр зайнятості завжди напоготові порадити, допомогти школярам зробити вірні кроки на складному шляху до професії своєї мрії.

С. Шаверський  поінформував про рівень підготовки учнів до вступу у вищі навчальні заклади сьогодні, мотивацію випускників в побудові кар’єри за обраною професією. В. Дума від імені батьківського комітету розкрила болючі питання приділяти профорієнтації більше уваги аби допомогти учневі правильно зорієнтуватися в великому світі професій, напрямку навчання, виборі профілю навчання для подальшої побудові кар’єри.

Друга дискусія відбулась безпосередньо за участі роботодавців та їхніх представників у аграрній,  банківській,  юридичній сфері та  царині ІТ-бізнесу.  Спеціалісти розкрили  важливі та цікаві питання для учнів та їхніх батьків  про актуальні професії та шляхи їх опанування. Розповідали як побудувати правильно, у вибраній учнем сфері, успішну кар’єру.  Представники кожної сфери детально описали портрет сучасного висококваліфікованого спеціаліста сьогодення.

Наприкінці  для учнів та учасників форуму представники Бериславського машинобудівного заводу та “HR Partner Ukraine” показали презентації своїх проектів та розповіли як ще можливо досягли успіху в професійній сфері та побудувати свою кар’єру.

Учні та  батьки мали змогу задати питання та отримати вичерпні відповіді всім почесним гостям.

Тож перший міський форум «Кар’єра успіх зі школи» відбувся  у теплій та дружній атмосфері. Всі присутні отримали безліч позитивних емоцій та цікавої, а головне – корисної інформації про свідомий вибір професії та перспективи побудови кар’єри в обраній сфері.