Картинна галерея Нової Каховки відзначила золотий ювілей (Фото)

Не кожному місту поталанило мати такий духовний і культурний осередок як картинна галерея. А Новій Каховці пощастило двічі – культурний заклад тут діє і розвивається, а ще  з гордістю і пошаною носить ім’я  свого засновника – Народного художника України  Альбіна Станіславовича Гавдзинського.

Новокаховська картинна галерея була заснована 4 листопада 1967 року як художній відділ Херсонського краєзнавчого музею. З 1978-го –  це був відділ обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка. А вже 2002 -го року заклад  став самостійним – картинною галереєю, якій у 2003-у  присвоєно ім’я Альбіна Гавдзинського.  Альбін Станіславович присвятив Новій Каховці майже дев’ять років свого життя. У 1960 році  він робить неоціненний дар місту – 237 його творів заклали основу картинної галереї (нині їх вже 297). Це був справжній подвиг художника, який  був гідно оцінений тими, хто будував гідровузол і молоде місто – перлину Херсонщини. Рішенням сесії Новокаховської Ради народних депутатів від 15.11. 1961 року Альбіну Станіславовичу Гавдзинському було присвоєно звання «Почесний громадянин  міста Нова Каховка».

Ось вже півстоліття галерея тішить, дивує і радує прихильників та поціновувачів мистецтва. Вона є однією з візитівок міста, його культурним надбанням.

У фондах галереї сьогодні  зберігається понад тисяча творів майстрів образотворчого мистецтва ХХ-ХХІ ст. Серед них полотна відомих художників, таких як Глущенко М.П.,  Дерегус М.Г.,  Лобода І.І., Ломикін К.М., Масик В.І., Столяренко П.К., Чуприна В.Г. та ін. За останні 10 років, під керівництвом директора Олени Михайленко, увазі новокаховчан та гостей міста було представлена 301 виставка. Кожна – унікальна, самобутня. А ще тут постійно вирує творче життя:  відбуваються творчі зустрічі, презентації, музичні вечори, які згуртовують молодь та людей, небайдужих до мистецтва. Одним з таких цікавих заходів стало святкування золотого ювілею галереї, яке відбулося вчора, 11 листопада.

Квіти, подарунки, щирі вітання, спогади, побажання, творчі виступи, – таким був  святковий вечір.

Привітати новокаховчан  з Одеси завітала онука Альбіна Станіславовича  Лінда Страутман-Стоянова. Вона наголосила, що не могла пропустити цієї  події у місті, яке так любив її дідусь. «Впевнена, якби він був нині тут, з нами,  то був би дуже і дуже щасливим», – підкреслила вона.

Щирі слова вітань пролунали на адресу колективу галереї від начальника відділу культури і туризму Наталії Зарудної, її заступниці Яни Малиги. Наталія Сергіївна вручила   закладу Грамоту і зичила директору та працівникам плідної праці на творчій ниві.

Процвітання, нових проектів, реалізації всього задуманого бажали колективу депутати міської ради Олена Іщенко, Сергій Євстратов, а також  представник музею ПАТ «ДМК Таврія» Світлана Штанько, директори  музею ім. Бахути Тетяна Лупашко, дитячої школи мистецтв Галина Ходос, музичної школи Катерина Козлова, Центральної бібліотечної системи Людмила Петрова, делегація міського Палацу культури та багато інших.

Гостинна господарка Олена Дмитрівна розповіла гостям про всі здобутки, якими сьогодні пишається заклад, про нові знайомства з талановитими митцями, а також – майбутні проекти та плани. Також вона подякувала усім  завсідникам культурної обителі, працівникам установи, спонсорам, активним громадським діячам, завдяки  яким галерея уже півстоліття працює та стрімко розвивається, примножуючи свої досягнення. У затишній залі, у колі друзів лунало стільки добрих слів, переказати які просто неможливо. І це не дивно, адже кожен, хто завітав сюди хоч раз, вже не може оминати двері  цього храму мистецтва.

Завершилось свято у найкращих традиціях – розрізанням торту та чаюванням зі щирими бесідами. До вашої уваги фоторепортаж, який підготував кореспондент nk-online.com.ua.