Картинна галерея запрошує на весняну виставку

Виставка портретного живопису із фондів галереї присвячується жіночому святу і приходу весни. Представлені двадцять робіт в більшості періоду соцреалізму із фондосховищ галереї, які належать до Державного фонду України.картинка

У творчості художників різних епох важливе, а часто визначальне значення мали жіночі образи. За ним можна зрозуміти стан мистецтва не тільки окремого художника, а й всієї епохи.

Створення жіночого портрета в радянській живопису обумовлювалося не лише баченням художника, але і загальним напрямком мистецтва радянської країни – так званого соціалістичного реалізму.

В експозицію увійшли твори Логвина І., Лободи І., Рилло А., Цимпакова В.,  Куцана В., Толкунова Є. та інших.

Багато художників присвячували роботи саме жінкам і їх красі. Мабуть, це вічна тема, яку можна розкривати вічно. Жінки назавжди залишаться джерелом натхнення для художників. Символічність, театральність, узагальненість, канонічність образу, монументальна стійкість пластики і філософсько-романтична наповненість – риси притаманні портретам жінок.

Усіх жінок співробітники картинної галереї вітають з наступаючим святом. Бажаєють весни і гармонії в душі! Миру і добра вам, найкраща половина людства!

Виставка розпочала свою роботу 3 березня і триватиме до травня!