Картка громадянина України

unnamed

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо виділення 50 мільйонів гривень Державній міграційній службі на виготовлення карток громадянина України.

Про це повідомив прем’єр Арсеній Яценюк на черговому засіданні Уряду в минулу середу.

Картка громадянина України поступово замінить паспорт — тож якийсь час вони діятимуть паралельно. Але новий документ, який підтверджує особу, відповідатиме європейським стандартам. Картку планують запустити вже 2016 року, її формат затвердив Кабінет міністрів.

З лицьового боку зверху на картці буде написано «Паспортна картка» і зображений прапор України. Зліва – фото людини, поруч – прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, стать, ідентифікаційний номер і зразок підпису. Паспорт-картка буде розміром 80х60 мм з двома видами інформації. Візуальну можна буде прочитати неозброєним оком, а машина зможе зчитувати дані з магнітної стрічки. Інформація повинна буде складатися з обов’язкових даних українською мовою і тих, які громадянин захоче внести у свій паспорт за своїм бажанням на будь-якою зручною для нього мовою. Кількість візуальної інформації буде мінімальною (фото, ПІБ, дата народження, стать, номер паспорта, дата видачі та код органу, зразок підпису), у той час як обсяг закодованих даних – більш широким: сімейний статус та місце реєстрації, наприклад.

Треба додати, що нові картки не будуть обов’язковими. Їх отримуватимуть з народження і ті, хто вперше отримує паспорт або з якихось причин позбувся цього документа. Картку потрібно буде міняти кожні десять років.