Керівник місцевої прокуратури: рівень злочинності У Новій Каховці лишається високим

На засіданні останньої сесії міськ­ради з інформацією про стан законності на території Нової Каховки упродовж минулого року та заходи щодо її зміцнення виступив керівник Новокаховської місцевої прокуратури Олександр Король. Він відзначив:

— Збільшилась кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень. Достатньо високим лишається рівень злочинності на 10 тис. населення.

Негативна тенденція — збільшення кількості злочинів проти життя і здоров’я особи. Побільшало крадіжок, поменшало грабежів та шахрайств, що не може не тішити. З позитивного: за минулий рік викрито на 63,6% (72 випадки проти 44 минулорічних) більше злочинів, пов’язаних з наркотиками

Також за його словами впродовж року було наполовину менше вчинено злочинів неповнолітніми, а також у стані алкогольного сп’яніння. Упродовж минулого року на території міста неповнолітніми вчинено 3 кримінальні правопорушення, які розкрито, відносно 2 осіб провадження направлено до суду.

Упродовж 2017 року прокурорами місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво кримінальних проваджень.

Скасовано 159 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 385 письмових вказівок про проведення необхідних слідчих дій, виявлено та внесено до ЄРДР відомості про 14 кримінальних правопорушень, раніше не облікованих. Прокурори взяли участь у розгляді слідчими суддями 28 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчих поліції. Крім того, за документами прокурорського реагування притягнуто до дисциплінарної відповідальності 5 працівників поліції.

Поінформував очільник прокуратури і щодо стану протидії корупції. Так, за його словами, упродовж минулого року на адресу управління захисту економіки в Херсонській області спрямовано 9 матеріалів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією. Окрім цього, внесено 4 подання, за якими до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб органів місцевого самоврядування. Також у 2017­у році до суду направлено 2 обвинувальні акти за фактами вчинення службовими особами корупційних кримінальних правопорушень. За результатами судового розгляду в одному провадженні вже винесено обвинувальний вирок.

У порядку господарського судочинства заявлено 6 позовних заяв на загальну суму понад 1,141 млн. грн., у тому числі 2 позови з питань комунальної власності щодо визнання недійсними договорів оренди та повернення комунального майна вартістю 1,017 млн. грн. та два — з питань земельних відносин щодо визнання недійсними окремих рішень міської ради й відповідних договорів на розміщення і обслуговування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на суму 124 тис. грн.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності місцевої прокуратури лишається захист прав і свобод дітей. Зокрема, минулого року пред’явлено позовні заяви про визнання спадщини на загальну суму 174 тис. грн. На даний час позови судом задоволено, а всю суму переведено на рахунок сільської ради.

В сфері державних закупівель пред’явлено 3 позовні заяви на загальну суму 1,3 млн. грн., з яких один позов задоволено та один залишено без розгляду у зв’язку з добровільним розірванням договору укладеного з порушенням закону.

За рік прокуратура отримала 618 звернень, з яких 172 направила в інші відомства, 3 — до інших прокуратур, розглянула по суті — 404. На особистому прийомі керівника місцевої прокуратури прийняли 41 звернення, а також 3 запити відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації».