Керівники дачних товариств Нової Каховки вимагають у поліції рішучих дій проти грабіжників

6 листопада під головуванням керуючого справами виконавчого комітету Василя Акуленка відбулася нарада з керівниками садових та дачних товариств.

Розглядалося декілька питань. Основним з переліку було боротьба з крадіжками на дачах. На нараду запросили заступника начальника Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області Сергія Стадніка та старшого дільничного офіцера поліції Олексія Кулика.

Емоційно виступила голова садового товариства «Луч» Світлана Шумова. Основні скарги були на роботу Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області, які не вживають дієвих заходів щодо крадіжок на садових ділянках. Крадуть садовий інвентар, врожай. Її підтримали голови товариств «Енергія», «Дружба». Голова товариства огородників «Південний» поділилася своїм досвідом співпраці з КП «Муніципальна охорона»: реагують швидко та ефективно.

До обговорення проблеми залучилися представники Новокаховського ВП ГУНП, які надали номери своїх телефонів та пообіцяли розібратися з конкретними зверненнями.

В обговорені другого питання, підняття тарифів на міських автобусних маршрутах, взяли участь – заступник міського голови Олег Тарабака, начальник відділу галузей економіки Тетяна Мандебура, директор ПКП «Автоцентр» Євген Позняк.

Перед присутніми виступила представник ФОП Перетятько з розрахунками щодо збільшення плати за проїзд по місту з 4-х до 8 гривень. Олег Тарабака зазначив, що ціни не піднімали з 2015 року, незважаючи на підвищення цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, автомобільні шини, збільшення в два рази мінімальної заробітної плати. Звичайно, що ціни не будуть піднімати в два рази. Попереду будуть ще громадські слухання, але підняття цін на проїзд не уникнути.

Нагадаємо, що громадські слухання з питання підвищення плати за проїзд на громадському транспорті в Новій Каховці призначені на 5 грудня.

Джерело: офіційний сайт м.Нова Каховка

Наш коментар: Коли поліція береться за розгляд справи – це дуже добре. Але біля кожної дачі по полісмену не приставиш. Тому годі волати “Тримай вора!”, а треба щось робити самим, щоб їх ловити. Тут в нагоді і співпраця з комунальним підприємством “Муніціпальна охорона”, яка досить ефективно вже співпрацює з деякими СТ. Треба мабудь вже вкладати власні кошти в технічні засоби охорони: відеоспостереження, звукову та світову сигналізацію, датчики руху. В СТ “Енергія” вже створюють свою власну службу охорони, яка буде співпрацювати і з поліцією, і з муніціпалами.

Всім садівникам та огородникам пора зрозуміти: свобода, яку нам у 1991 році всім дав новий суспільний лад, передбачає, що людина сама повинна вирішувати питання своєї безпеки та збереження свого майна. “Спасіння потопаючого – справа рук самого потопаючого!” – це гасло повинно стати керівим стрижнем у всьому нашому житті. На превеликий жаль…

Але куди подітися. Треба далі жити.