Херсон зустрів звільненого з полону капелана Ігора Петренка

Петренко“Нова Каховка Online” вже писала про нашого земляка, військового священника, героя Ігора Петренка в статті “Он вернулся из плена”. В матеріалі ми розповідали, як волонтер відвідав Нову Каховку і, зокрема, нашу редакцію.

Тепло зустріли капелана і у Херсонському Свято-Стрітенському кафедральному соборі Української православної церкви Київського патріархату. Про цю подію повідомляє сайт Херсонської ОДА.

Вітали отця Ігора віруючі, громада, активісти, представники облдержадміністрації, і, звісно,  дружина та троє його дітей.

Петренко2Під час зустрічі відбувся молебень, який провели архієпископ Херсонський і Таврійський Української православної церкви Київського патріархату Даміан та секретар Херсонської єпархії Української православної церкви Київського патріархату Іоанн Замараєв.

«Дуже дякуємо Вам за вашу незламну віру, мужність та сміливість. Перебуваючи в полоні, ви не втратили надії, а, навпаки, завдяки вашій силі та енергії ті хлопці, які знаходилися поруч з вами в полоні, не впали духом. Ми всі вітаємо вас і дуже щасливі бачити», – звернувся до звільненого з полону священика директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації  Філіпп Кокош.Петренко3

Нагадаємо, що 14 лютого на блок-посту терористів, біля с. Оленівка Донецької області,  протоієрей Ігор Петренко був захоплений у полон під час перевезення гуманітарної допомоги до м. Артемівська. Священик перебував у полоні 50 днів. Він був звільнений разом з 16 українцями  6 квітня  при обміні полоненими.

Після звільнення отець Ігор Петренко планує продовжити служити військовим капеланом, не дивлячись на те, що йому довелося пережити у полоні.

За мужність і самовідданість у служінні Патріарх Філарет нагородив протоієрея Ігора Петренка медаллю «За жертовність та любов до України».