Київрада може звернутися до парламенту щодо посилення покарання нетверезих водіїв

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань законності, правопорядку та запобігання корупції депутати погодили із зауваженнями звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Про це повідомляє прес-служба Київради.

На сьогодні Україна посідає одне із найперших місць в Європі за смертністю та травматизмом на дорогах, а більшість ДТП трапляються через перебування водіїв у нетверезому стані. Якщо в європейських країнах рівень смертності внаслідок таких аварій становить в середньому четверо людей на 100 тисяч населення, то в Україні цей показник дорівнює близько 18 — зазначається у тексті звернення.

“На жаль, у наш час водії дуже легковажно відносяться до своїх обов’язків, нехтуючи правилами дорожнього руху та нормами чинного законодавства і досить часто керують транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Це підтверджує вражаюча статистика кількості травмованих та загиблих.
Незважаючи на збільшення штрафів, за останні 6 років кількість
ДТП, за участі нетверезих водіїв виросла в 3 рази, з 327 епізодів у 2010 році до 1063 в минулому, 2016-му”, – зазначає депутат Київради Олександр Пабат, який є суб’єктом подання відповідного рішення.

Незважаючи на широкий суспільний резонанс, водії, які керували в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння не завжди отримують належне адміністративне покарання. Після обговорення проекту рішення, депутати комісії з питань дотримання законності, запропонували доповнити документ пунктом про введення кримінальної відповідальності за повторне порушення.

Проект рішення має ще розглянути постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами.