КМУ ухвалив низку рішень, які полегшують ведення бізнесу в Україні

Кабінет Міністрів України провів чергове дерегуляційне засідання на якому було ухвалено 5 блоків рішень КМУ (10 проектів постанов) на користь бізнесу. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив голова офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук.


Зокрема, пан Гончарук зазначив:

“1. Прокладання кабелю широкосмугового інтернету буде значно простішим, бо для цього з’являться зрозумілі правила:
• надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики;
• надання доступу до інфраструктури об’єкта транспорту;
• надання доступу інфраструктури будинкової розподільної мережі;
• надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва.

Завдяки цьому в найближчі роки ми очікуємо стрімке зростання кількості користувачів швидкісного інтернету (з 5 до 19 млн).

2. Тепер викопіювання Державного земельного кадастру можна буде отримувати он-лайн (!!!), а кількість відмов у внесенні відомостей до Держгеокадастру значно зменшиться через запровадження механізму попередньої оцінки електронних документів. Пора звикати, що кожна відмова – це показник неефективності системи.

Менше корупції та безтолкових витрат для бізнесу та громадян.

3. Йде в історію трешова вимога, що значно ускладнювала для ІТ-компаній найм іноземних фахівців та створювала умови для корупційного схематозику в міграційних органах.

Від цього вигравали корупціонери та посередники і тепер це в минулому. Україна стане відкритішою для кваліфікованих іноземних фахівців.

4. Можемо попрощатися також з совковим порядком, що примушував представництва іноземний компаній зберігати трудові книжки в окремо взятій постсовковій установі з “чудовою” назвою “ГДІП”.
Менше витрат часу/коштів для бізнесу та постсовкових установ.

5. Ну і на закуску невеличке “літнє прибирання” від регуляторного трешачку: скасовано ще 22 неактуальних акти, що забирали час, створювали колізії та підстави щось вимагати у бізнесу.

Нажаль, це далеко не всі рішення що ми хотіли провести на це засідання, проте це точно дуже не поганий результат.

Традиційно дякуємо Volodymyr Groysman та Степан Кубів за послідовну підтримку курсу дерегуляції, команду Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Denis Gutenko Александр Палазов Denis Shemyakin Valerii Prokopets Vadim Zagarii) та Державна регуляторна служба України (Ksenya Lyapina), колег з СКМУ (Oleksandr Saenko, Володимир Бондаренко – Державний секретар Кабінету Міністрів України та Павел Кухта), колег з профільних Міністерств (Геннадій Зубко Лев Парцхаладзе Volodymyr Omelyan Nataliya Boyko), ну і звичайно невтомного лідера цього процесу – Max Nefyodov.

Країна змінюється! “Мотор дерегуляції” працює далі.”