Коли і як Нова Каховка відзначатиме Масницю?

Сьогодні, 3 лютого, у міськвиконкомі Нової каховки відбулось перше засідання організаційного комітету з приводу проведення у місті свята-фестивалю “Новокаховська Масниця”. 1

Очололює організаційний комітет цього року керуючий справами виконкому Василь Акуленко. До обговорення долучилися начальник відділу освіти Оксана Якубова, заступник начальника відділу культури і туризму Наталія Зарудна, директор МПК Анатолій Лазарєв, представники вищих та професійно-технічних навчальних закладів Нової Каховки, а також Дніпрянської селищної, Райської сільської рад і м.Таврійськ.

Наразі вирішено, що свято відбудеться 13 березня. Як і в минулі роки,  заплановані концертна програма, виставки народних майстрів, навчальних закладів, частування, ігри, конкурси. У деяких аспектах формат заходу буде змінено. Організатори запевняють, що свято буде яскравим, колоритним  і цікавим. Більш детальну інформацію стосовно цього  читайте у наших наступних публікаціях.

Довідково. За рухом пасхалій Масниця випадає на останній тиждень м’ясниць і запусти на Великий піст. Останній тиждень м’ясниць — сирний. Звідси й назва — Масниця. Свято це відоме майже всім народам Європи, а в нас воно зберегло свою давню національну специфіку.

Українські традиції святкування Масниці мають чимало варіантів і локальних назв: Масниця, Масляна, Запусти, Пущення, Пироги, Колодка, Колодій, Заговини, Сирний тиждень тощо.  Цілий тиждень господині варили вареники з сиром, пекли пиріжки, а в останній день перед Великим постом, у неділю, збиралися на гуляння до сусідів, родичів, сватів, кумів. Молодь робила вечорниці.