Коли почнеться опалювальний сезон у Новій Каховці?

Довго осінь радувала нас теплом, та нині вступила у свої законні права, про що свідчить значне похолодання. Тож, логічне питання: коли потепліють батареї у школах, садках, лікарнях, бюджетних установах? Його ми адресували першому заступнику міського голови Леоніду Чурсинову. І ось що почули у відповідь:

– Опалювальний сезон починається тоді, коли середня добова температура впродовж 3 днів не перевищує 8 градусів. Поки що такі показники не були зафіксовані. Та є ще один визначальний чинник: температурний режим у закладах. Тож міський голова В. Коваленко дав доручення запустити опалення у четвер, 26 жовтня. Аби прогріти теплові мережі і вийти на необхідний режим знадобиться дві-три доби, тож починаємо завчасно.

У нас майже завершилися всі підготовчі роботи. Питання виникали щодо ремонту теплотраси на вул. Першотравневій. Та там вже все зробили. Сезон потрібно починати спокійно, з поступовим збільшенням температури, аби уникнути аварійних ситуацій в подальшому. Аналогічним чином запустимо котельні, які відносяться до відділу освіти та інших установ, індивідуальні котельні. Ще раз: усі почнуть роботу з 26 жовтня.

Один нюанс: канікули у школах стартують наступного дня, 27 жовтня. Фактично опалюватимуться порожні приміщення, але температурний режим потрібно підтримувати в єдиній системі. Ліміти на газ для 9-ї котельні є. Перша та ті, які опалюють два лікарняних комплекси, працюватимуть за рахунок альтернативного палива – пелетів. У зв’язку зі зміною ціни на газ найближчим часом буде розглядатися питання тарифу для котельні №9. На жаль, вартість блакитного палива збільшилися, наразі вона така, як для промислових підприємств.