«Коли споживач правий, а коли…»

зппПродовжуємо розмову на тему взаємовідношень покупця та продавця, коли і хто з них правий, вирішує лише Закон.

?Замовила виготовлення та встановлення декількох дерев’яних дверей. Після виконання замовлення виявилось, що всі вони мають різний колір та рисунок шпону, наче зроблені із відходів та залишків. Виконавець двері назад не приймає, недоліки не усуває.

Ви маєте право подати виконавцю претензію щодо усунення недоліків, але уважно ознайомтесь з умовами Договору, особливо пунктами «відповідальність сторін» та «гарантійні обов’язки». Слід знати, що у Вас не просто договір купівлі-продажу, а послуга по виготовленню виробів на індивідуальне замовлення за відповідними розмірами. При замовлені послуги не слід оплачувати ії в повному розмірі. Під час приймання замовлення відразу складеться протокол розбіжностей, а потім діємо за Законом. За необхідністю, Інспекція допоможе скласти позов до суду.

?- У відділу з продажу м’яса курятини відсутній реєстратор   розрахункових операцій, а я маю намір розраховуватись карткою, і взагалі , який я отримую документ на продукцію?

Якщо власник відділу працює на єдиній системі оподаткування, він не зобов’язаний застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки, але на вимогу споживача виписується чек довільної форми.

?- При розрахунку за булочку у супермаркеті, мені дали здачу як з 5грн., але я подала касиру 20грн.?

– До уваги всіх споживачів, в супермаркетах дуже уважно контролюються всі операції, які проводяться на касі. На моніторі комп’ютера контролера чітко видно яку купюру поклав покупець і яку отримав здачу, тому перевіряється подібний факт дуже швидко. Такий прийом серед споживачів не рідкість, але рекомендую бути чеснішими із іншими людьми.

?- Придбала упаковку поліетиленових пакетів, в який значилось 1000 штук, а як виявилось, фактично в упаковці лише 370 штук, навіть половини немає.

– Що ж тут сказати: кожен збагачується як вміє. А якщо серйозно, необхідно звернутись до продавця та запропонувати разом відкрити нову упаковку і перерахувати, шукаючи правду.

Начальник інспекції з питань захисту прав споживачів
Антоніна Прокопенко