Коли навчання є доступним

«Скільки б не впроваджувалося реформ в галузевих системах України, є речі незмінні: майбутнє – за професіоналами з вищою освітою», – переконаний ректор Новокаховського гуманітарного інституту Київського університету «Україна» Георгій Севрюков.

Дізнаємося детальніше, чим живе нині освітянська нива, які перспективи має сучасний студент та яким є абітурієнт 2021 року.

– Георгію Івановичу, як Заслужений працівник освіти України, авторитетний керівник вишу з найпрестижнішим (четвертим) рівнем акредитації, оцініть сучасний стан вищої освіти.

– Як би дивно це не звучало, але саме в найскрутніші та найнестабільніші для країни часи попит на висококласних фахівців завжди зростає. Пояснення цьому просте: коли економіка перебуває в стагнації, приватний бізнес також не готовий ризикувати з некомпетентним персоналом й потребує надійних працівників з широким спектром знань і спеціальних навичок. Робота є й буде завжди, але виконувати її довірять лише тим, хто має суттєві переваги з-поміж претендентів – диплом про вищу освіту сучасного закладу, знання іноземної мови, вільне володіння дистанційними технологіями роботи, мультифункціональність й компетентність в професії. Всім цим «багажем» забезпечує своїх випускників Новокаховський гуманітарний інститут.

– Розкажіть про переваги навчання в університеті «Україна».

– За понад 20 років існування наш структурний підрозділ випустив майже 10 тисяч високоосвічених фахівців в галузі права, фінансів, обліку, психології, туризму, будівельної справи, банкінгу, комп’ютерної та програмної інженерії. Ми завжди рухалися вперед, оперативно реагуючи на запити ринку праці регіону. Тому навіть не дивуюся, що перший в історії НГІ цьогорічний лютневий випуск магістрів соціальної роботи та екології вже повністю розподілений за робочими місцями (сміється – ред.). Ми чуємо роботодавців, прислухаємося до їхніх побажань та вимог, залучаємо практиків до формування освітніх програм, тому впевнені в конкурентоспроможності випускників.

Крім того, не забувайте, що Новокаховський інститут працює у відповідності до всіх планів та стандартів Міністерства освіти та науки, видаючи диплом державного зразка столичного вишу, але при цьому зберігає регіональну вартість освітніх послуг. Тобто, не виїжджаючи з рідного міста, студенти працюють з науковцями всеукраїнського рівня, кандидатами і докторами наук, авторами монографій і підручників, за якими навчається вся країна, але при цьому вартість контракту є дешевшою, ніж навіть в обласних центрах.

– Як відбувається навчання в умовах пандемії?

– Якщо ситуація з COVID-19 змусила національну систему освіти познайомитися та поспіхом опанувати дистанційні технології навчання, то університет «Україна» впроваджував їх у свою діяльність ще з 2012 року. Тому перевірені часом напрацювання й величезний досвід роботи он-лайн зробили НГІ не тільки успішним модератором безупинної освіти, але й консультантом для багатьох загальноосвітніх шкіл області. Крім того, розуміючи наявність серед студентів малозабезпечених і багатодітних родин, інститут надав їм у безоплатне користування необхідну комп’ютерну техніку. Правило «навчання має бути доступним» лишається ключовим орієнтиром в нашій роботі, а в 2021 році також будуть бюджетні місця.

– Щоб ви порадили абітурієнтам 2021 року?

– Раджу не зволікати і не відкладати навчання на потім. Наразі я звертаюся не лише до випускників шкіл, але й до їхніх батьків, родичів, наставників, сусідів та просто представників старшої вікової групи. Як свідчить практика, з кожним роком середній вік студента стає дедалі вищим. А це доводить той факт, що перекваліфікація працюючих категорій населення, підвищення раніше набутого освітнього рівня чи опанування додатково другою спеціальністю стали нині особливо популярними серед студентства та, відповідно, заохочуваними роботодавцями. Тому ласкаво просимо вступників усіх років і рівнів знань до команди професіоналів університету «Україна», де повчально, корисно і цікаво буде кожному.

Історична довідка

Рік заснування вишу – 1999. Має власне приміщення 15452 кв.м, орендований гуртожиток, свій спортзал, IV рівень акредитації аспірантури зі 7 спеціальностями, спецраду із захисту дисертацій. З 2021 року є бюджетні місця. Студенти отримують дипломи державного зразку Київського відкритого міжнародного університету «Україна».