Комісія з питань захисту прав дитини розповідає про роботу у лютому 

Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням заступника міського голови Володимира Миколайовича Сироватки відбулося     11 лютого.1 Цього разу у присутності 11 членів комісії  були розглянуті 32 питання, з них:

1) про захист житлових та майнових прав дітей – 8;

2) про неналежне виконання батьківських обов’язків та ефективність здійснення соціального супроводження – 3;

3) про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 21.

Кажуть, що батьків не вибирають, але іноді деякі діти про це жалкують, адже їх батьки не виконують свої батьківські обов’язки та ігнорують щоденні потреби дітей.

На  комісії було розглянуто ряд проблемних сімей, де  батьки безвідповідально  відносяться до виконання батьківських обов’язків, зловживають спритними напоями,  не забезпечують належних умов для виховання і повноцінного розвитку дітей, залишають  малолітніх дітей  без нагляду дорослих. На сьогодні ці сім’ї перебувають під контролем служби у справах дітей, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичних працівників дитячої поліклініки КЗ «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка», Новокаховського відділу поліції, Дніпрянської селищної ради. До кожної такої родини вжито  засобів впливу. Здійснено аналіз умов проживання цих сімей, доцільність отримання ними державних виплат та подальше перебування у цих родинах дітей. Кожній сім’ї було запропонований алгоритм вирішення складних життєвих обставин.

Хочемо довести до відома громадян, що за невиконання або неналежне виконання  обов’язків по вихованню дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів відповідальності:

– адміністративна (ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення) «Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків по вихованню дітей»;

–  цивільно-правова (ст. 1178 – 1183 Цивільного кодексу України);

– сімейно-правова (ст. 164 Сімейного кодексу України «Підстави для  позбавлення батьківських прав»);

– кримінальна (ст.166 Кримінального кодексу України «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування»

 Шановні дорослі! Усі ми повинні створювати світ, сприятливий для дітей, світ, у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думку будуть поважать, де немає місця насильству і жорстокості.

 

О.М. Поповиченко, начальник служби у справах дітей