Коронавірус в новокаховському ліцеї?

Вчора українські телевізійні канали поширили новину про виявлення коронавірусу в одному з навчальних закладів Нової Каховки.

15 вересня Новокаховська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядала питання щодо ситуації, пов’язаної з поширенням на території Новокаховської міськради коронавірусної інфекції. Зазначимо, що у звітах Херсонської облдержадміністрації щодо поширення COVID-19 Нова Каховка поки що не фігурує.

Суть проблеми полягає у тому, що мати учениці 11-го класу академічного ліцею «Спектр», повернувшись з-за кордону, здала тести на COVID-19 через медичний центр «Богдан». Результати – позитивні. Такий же результат у тестуванні її доньки та чоловіка. Хвороба протікає безсимптомно, стан здоров’я інфікованих задовільний. Мабуть все тим би й скінчилося, але донька відвідувала ліцей. Більш того, разом з батьком взяла участь у поході на природу разом з однокласниками.

Розглянувши ситуацію, комісія ухвалила рішення:

Учнів 11-а, 11-б, 11-в класів на одинадцять вчителів академічного ліцею «Спектр», які проводили навчання у вищевказаних класах, направити на самоізоляцію на 14 днів. Директору ліцею необхідно забезпечити онлайн-навчання та санітарну обробку приміщень.

Начальнику відділу освіти нагадати директорам закладів освіти про персональну відповідальність за порушення карантинних обмежень.

Центру первинної медико-санітарної допомоги надати до Новокаховського відділу поліції інформацію про осіб, хворих на коронавірус, які не виходять на контакт та порушують умови самоізоляції.

Відділу поліції  в межах повноважень вжити заходи щодо недопущення порушення норм законодавства про інфекційну безпеку населення в умовах карантинних дій, спричинених епідемією COVID-19.

Міському відділу ДУ «Херсонський лабораторний центр» виявити коло контактних осіб хворих на коронавірус, направити їх перелік до Центру первинної медико-санітарної допомоги та МЦ «Богдан». Керівникам цих установ направляти контактних осіб на самоізоляцію.

Вказати керівнику МЦ «Богдан» на персональну відповідальність працівників медцентру при порушенні алгоритму дій у разі виявлення хворих на коронавірус COVID-19.