Кошти на ліки

лікиЗа інформацією головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Заріни Зінченко, з 2015 року міська лікарня отримує фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету. Загалом цих коштів вистачає на заробітну плату та частково на оплату енергоносіїв. Міська влада взяла на себе решту витрат галузі – придбання медикаментів, забезпечення ліками пільгових категорій населення, закупівлю паливно-мастильних матеріалів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, що складає більше 2 млн. грн.

«Зауважу, що першочерговим завданням є забезпечення наркотичними знеболюючими препаратами онкологічних хворих, яким надається невідкладна допомога при лікуванні в денному стаціонарі», – зазначила Зоріна Іванівна.

За підрахунками лікарів у Новій Каховці право на пільгове лікування в амбулаторних умовах мають 6020 осіб. Згідно Постанови Кабміну від 17.08.1998 р. №1330 зі змінами від 26.08.2015 р. «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за первинними категоріями захворювань» до пільгових категорій належать: діти-інваліди, інваліди I-II груп, діти до 3-х років та від 3-х до 6-ти років, діти з багатодітних сімей, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, ветерани війни, ветерани АТО, учасники війни.

На закупівлю ліків для пільговиків новокаховські лікарі отримали на рік 684 тис. грн. (за рахунок державної медичної субвенції тільки 300 тис. грн.). Основне навантаження щодо фінансування припадає на міський бюджет – це 384 тис. грн. Окрім цього, додатково на 2016 рік місто виділило 146 тис. грн.

Якщо говорити про лікування онкологічно хворих хіміотерапевтичними препаратами, то такі пацієнти отримують лікування в Херсонському онкологічному диспансері. Проте в залежності від особливості ракової хвороби курси лікування призначають амбулаторно. Забезпечити курс хіміотерапії в повному обсязі за бюджетні кошти лікарня не має можливості. Цього року лише двом пацієнтам вдалося отримати такі ліки, але тільки на одну дозу. Знеболюючими препаратами онкохворі забезпечуються постійно, а завдяки узгодженій співпраці з міською комунальною аптекою, завчасно.

Інші пільговики лікуються амбулаторно відповідно до призначень лікарів (згідно локальних протоколів по кожному захворюванню Міністерства охорони здоров’я – це препарати життєво необхідні).

Головний лікар Заріна Зінчнеко зауважила на тому, що на даний час більшість препаратів, які звикли отримувати новокаховчани, виключені з протоколів лікування МОЗ. У зв’язку з цим у пацієнтів виникають претензії, проте лікар чітко слідує правилам протоколів, адже саме він несе відповідальність за здоров’я кожного пацієнта.