Кошти на новий освітній простір є. У Новій Каховці відбулась 47-а позачергова сесія (Фото, відео)

Сьогодні, 24 травня, відбулась 47-а позачергова сесія Новокаховської міської ради, участь в роботі якої взяли 23 депутати із 36 обраних.

Роботі передувало  спільне засідання комісій. Обговоривши питання та заслухавши доповіді начальника фінансового управління Ірини Фурсєєвої, начальників відділів комунального господарства – Галини Кіпрушевої, освіти – Оксани Якубової,  земельних відносин та комунальної власності – Таміли Ковальчук та інших на спільному засіданні комісій, народні обранці  ухвалили низку важливих для міста рішень.

Так, депутати дали добро на створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новокаховської міської ради. Як повідомила начальник відділу освіти Оксана Якубова, сьогодні у Новій Каховці послуг такого роду потребують 834 дитини. Внесли зміни та доповнення  до заходів міської Програми будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів об’єктів соціальної сфери та інших об’єктів  комунальної власності міста на 2017-2018 роки. Мова про капітальний ремонт покрівлі Літнього театру, на який передбачено виділити  244,448 тис. грн.,  капремонт  електричного устаткування на підстанції ТП №3 котельні №9  (116,822 тис. грн.), та покрівлі санітарного цеху КП «НК Екосервіс» (472,108 тис. грн.). Більшістю голосів депутати  ухвалили рішення про зміну типів закладів та назв загальноосвітніх навчальних закладів.

Затвердили  зміни до рішення міської ради від 21.12.2017 року №1160 «Про міський бюджет на 2018 рік». Які саме? Що стосується міжбюджетних трансфертів. З 1 вересня стартує запровадження Нової української школи, метою якої є надання якісної, сучасної і доступної освіти. Для цих цілей держава виділяє цільову субвенцію. «Кошти виділяються кожній з областей, а далі за розпорядженням облдержадміністрацій розподіляються між місцевими бюджетами. У Херсонській також було здійснено розрахунки зроблені департаментом освіти з новокаховським міським відділом освіти, – поінформувала начальник фінуправління  Ірина Фурсєєва. – Для Нової Каховки  ця сума складає 1 млн. 363 тис. 290 грн.

Кошти розподіляються чітко згідно постанови Кабміну. 515 тис. 50 грн. спрямують на придбання дидактичних матеріалів, 678 тис. 610 грн. – на закупівлю сучасних меблів, 169 тис. 130 грн. – на комп’ютерне обладнання і відповідний мультимедійний контент. Разом з тим фінансуванням, яке надає держава, передбачене обов’язкове співфінансування  з міського бюджету. Для міст обласного значення це 30%. Тобто з нашої скарбниці   на ці цілі спрямують 584 тис. 268 грн.  Крім того, обласна держадміністрація виділяє  214 тис. 462 грн.  на придбання ноутбуків, ПК, оргтехніки для копіювання, друкування тощо. Обласна субвенція виділяється також і на обладнання інклюзивних класів. Її сума складає 251 тис. 890 грн.».

Особливо нагальним питанням сьогодні є нестача державних цільових субвенцій на оплату праці медиків та освітян. Станом на 1 травня, за словами І. Фурсєєвої, кредиторська заборгованість перед закладами освіти складає 6 млн. грн., а КЗ «Центральна міська лікарня» – 4,4 млн. грн. Тому депутати прийняли рішення  про перерозподіл коштів, які були передбачені для ЦМЛ на придбання дизель-генератора (1 млн. 390 тис. грн.) і на початок проведення капітального ремонту хірургічного відділення (400 тис. грн.). Цю суму, у разі відсутності коштів, буде спрямовано на виплату заробітної плати медпрацівникам ЦМЛ. «Департамент охорони здоров’я обіцяє допомогти з вирішенням  проблеми. Наразі ми знімаємо ці кошти, аби мати запасний варіант хоча б часткового, але вирішення питання. Розуміємо, що держава потім ніколи нам цих коштів  не поверне», – прокоментував міський голова.

Також народні обранці більшістю голосів підтримали рішення про додаткове виділення 72 тис. грн. міській радіоорганізації для оренди ефірного часу на друге півріччя у зв’язку зі збільшенням його  вартості. Додаткові кошти спрямували відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту. 17 тис. грн. – на проведення дитячої олімпіади Херсонщини (щорічні обласні змагання, участь в яких беруть діти з усіх районів області). 10 тис. грн. – разова матеріальна винагорода призеру чемпіонату Європи з вільної боротьби Кирилу Мєшкову. А ще іменну міську стипендію щомісяця до кінця року отримуватиме Данило Федоров, переможець цьогорічної літньої всесвітньої Гімназіади. На це передбачено 8 тис. 540 грн.

Більш детально про ухвалені рішення на 47-й позачерговій сесії читайте на шпальтах тижневика «Нова Каховка».

До вашої уваги відеозапис засідання.