КП “Агенція регіонального розвитку”: За допомогою Інтернету будемо створювати та просувати туристичний продукт «Нова Каховка туристична»

3 лютого під головуванням заступника міського голови Володимира Сироватки відбулося чергове засідання робочої групи по підготовці концепції розвитку туристичної галузі у місті, що була утворена згідно з розпорядженням міського голови від  29.01.2015р. №24-р.

Починаючи роботу В.Сироватка стисло розповів про підсумки роботи групи на протязі минулого року. В серпні були внесені зміни до міської програми розвитку туристичної галузі у місті Нова Каховка на 2013-2017 роки в частині створення на веб-сайті Таврійського об’єднання територіальних громад інтерактивного туристичного інформаційного центру (далі ТІЦ). Але протягом другого півріччя 2015 року основні зусилля робочої групи були спрямовані на опрацювання питання створення  міського стаціонарного ТІЦу. Розглядалися пропозиції щодо його розміщення у селищі Веселому на в’їзді на греблю Каховської ГЕС, у супермаркеті «Фреш». Але після ретельного вивчення досвіду інших міст України, у яких були створені та вже працюють подібні ТІЦи, дійшли висновку, що вони дають зиск тільки при масовому проходженні через них транзитних туристів і організації побічного обслуговування відпочиваючих.

Враховуючи, що такого масового напливу туристів у нашому місті немає, перед ТІЦ стоїть завдання саме залучення туристів у наше місто. У зв’язку з цим і було прийнято  остаточне рішення щодо створення на базі туристичного порталу існуючого інтернет-сайту іnvest-tavria.com загальноміського віртуального ТІЦу.

Сайт був створений за підтримки з боку Агенції США з міжнародного розвитку (USAID), яка була надана в рамках проекту USAID ЛИНК і у 2013 році був переданий на баланс КП «Агенція регіонального розвитку». Сайт передбачався для просування в Інтернеті проекту формування Таврійського об’єднання територіальних громад, до складу якого входять міста Нова Каховка, Таврійськ, Каховка, Берислав та їх райони.

Міський голова Володимир Коваленко приділяє постійну увагу цьому питанню, бо розуміє, що в умовах економічної кризи, яка сьогодні одне за одним нищить підприємства нашого колись промислового міста, саме туристична галузь може стати локомотивом для нового відродження. Ще в 2007-2009 роках, при підготовці та прийнятті стратегічних планів розвитку Нової Каховки та Таврійського об’єднання територіальних громад, саме туристичну галузь було визначено пріоритетною. За роки, що минули відтоді приватними підприємцями були збудовані об’єкти туристичної інфраструктури, які стали окрасою міста. Останні роки влада все більше вкладає коштів у побудову та ремонти об’єктів транспортної інфраструктури, доріг, благоустрій парків та вулиць. Здається, створено цілісний комплекс, що здатен задовольнити запити сучасного туриста. Але за минулі роки Нова Каховка так і не стала, на жаль, туристичною Меккою на півдні України.

Сучасність диктує свої умови. Новітні технології, особливо в системі комунікацій, рухливий туристичний попит, що значно змінився, та підвищені вимоги туристів до всього комплексу, що зветься туристичним продуктом, вимагають від всіх учасників цього бізнесу консолідації та об’єднання зусиль для просування туристичного бренду «Нова Каховка – туристична» на загальноукраїнський та міжнародний ринки.

Цей інтернет-ресурс повинен стати місцем розміщення інформації про всі складові туристичної сфери Нової Каховки: туристичні об’єкти, готелі, розважальні заклади для проведення дозвілля, загальноміську інформацію, що може знадобитися туристам під час відвідування та відпочинку в нашому місті.

Під час дискусії на робочій групі директор КП «Агенція регіонального розвитку» Юрій Спіцин звернув увагу присутніх підприємців, що влада взяла на себе фінансування роботи цього веб-сайтуі і готова виступити в якості координатора та гаранта їх зусиль по створенню загальноміського туристичного продукту «Нова Каховка туристична». Тільки об’єднаннями зусиллями влади та приватного бізнесу ми зможемо перетворити наше місто на дійсну туристичну перлину Нижнього Дніпра.

Ю.Спицин також запропонував всім присутнім розробити пропозиції щодо створення задуму та ескізу туристичного бренду Нової Каховки, який в майбутньому повинен стати туристичним символом нашого міста.

Закликаємо підприємців, які мають відношення до сфери туристичного бізнесу, всіх городян, хто зацікавлений у просуванні міста Нова Каховка на туристичному ринку України прийняти участь у розробці цього бренду та надати нам свої пропозиції. Наша поштова адреса в інтернеті: arrnk.ua@gmail.com, телефон 9-07-01.

                                                                                                               Віктор Васильєв