Крадуть, добре хоч банд немає. Керівник Новокаховської прокуратури доповів про ситуацію в місті

емблема прокуратуриЗа інформацією керівника Новокаховської міської прокуратури Олександра Короля   у першому півріччі 2016 року міським відділом поліції у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано майже 3000 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення. З них обліковано 691 проти 820 у 2015 році (зменшення на 16%). На 13% поменшало тяжких (255 проти 293), невеликої тяжкості – на 55%. Проте збільшилася кількість особливо тяжких на 20%, в два рази – умисних вбивств та замахів (4 проти 2). По рівню злочинності Нова Каховка займає 4-те місце в області.

Суттєво, на 22,5%, збільшилась кількість крадіжок (446 проти 364), насамперед квартирних – у 2,4 рази (31 проти 13) та грабежів – на 37% (37 проти 27). Завдячуючи роботі правоохоронців на 48% зменшилась кількість злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків (26 проти 50).

Особливого контролю потребують неповнолітні, які вчинили 4 злочини проти 3-х минулого року (33%). Більше порушують закон і ті, хто був засуджений, – на 6% (143 проти 135).

Рівень розкриття – 35,2%.

У І півріччі складено 2 протоколи про адмінпорушення, пов’язані із корупцією. За трьома фактами тривають перевірки, після яких буде вирішене питання про складання протоколів. Крім того, задокументовані злочинні дії керівника одного з контролюючих органів, який неодноразово вимагав і отримував від підприємців неправомірну вигоду (хабар). За рішенням суду службовця відсторонено від посади, накладений арешт на його майно. Провадження з обвинувальним актом направлено до суду.

Під пильним оком прокуратури перебувають діти, чиї права потребують захисту. У 2016 році задля захисту майнових прав неповнолітніх до міського суду подано 4 позови на загальну суму 50 тис. грн., три з яких задоволені, один ще перебуває на розгляді. Одне судове рішення виконане на 17 тис. грн.

До суду направлено два кримінальних провадження з угодами про примирення між сторонами. Одне з них, за результатами судового розгляду, затверджено, розгляд іншого триває.

Щодо прокурорського нагляду за використанням земельних ресурсів: через суд стягнуто заборгованість з орендної плати та розірвано договір оренди земельної ділянки (10 га) із фермером, який систематично не сплачував за користування.

Суд розглянув позов прокурора в інтересах недієздатної особи про виплату 17 тис. грн. нарахованої соціальної допомоги. Під час судового розгляду у квітні відповідач ПАТ «Державний ощадний банк України» добровільно виконав позовні вимоги прокурора.

Щодо захисту комунального майна, то у червні було задоволено позовну заяву прокурора в інтересах держави в особі виконавчого комітету. Підприємець заборгував 53 тис. грн. за використання комунального нежитлового приміщення. За втручання прокуратури договір із ним розірвано, майно вартістю 213 тис. грн. повернено міськраді.

Таким чином: у нас все – як у людей. Тобто убивства, грабежі, квартирні крадіжки. Найчастіше у 2016-му українці зверталися до правоохоронців через крадіжки. Найстрашніше, що стали частіше вбивати.

Причини ті ж самі: багато зброї на руках, погіршення соціально-економічної ситуації, адже люди змушені животіти, тож деякі завжди готові на злочин з корисливих мотивів.

Важливий фактор – реформа системи МВС, у якій почався банальний кадровий голод. Попереджати і розслідувати просто нікому. Плюс так званий закон Савченко: до кінця року завдяки йому звільняться більш ніж тисяча вбивць та інших злодіїв.

Але в МВС переконані: не все так погано.