Крапки над «і»: чому Н2О, а не гараж для швидкої допомоги?

Вже не один раз під час обговорення можливостей вирішення будь-якої міської проблеми ми чуємо від представників громадськості: кошти на Н2О і футбол є, а для того чи іншого немає…

Тією краплею, що переповнює чашу, став телефонний дзвінок до нашої редакції від мешканця міста, який представився Юрієм. Днями він викликав швидку допомогу для мами. Хвору жінку після надання медичної допомоги треба було перевезти до лікарні. «Через задуху всередині автомобіля неможливо знаходитися. Хворій людині і так важко, а тут ще й не продихнути. Виявилося, що нові автомобілі швидкої допомоги в літню спеку стоять на вулиці. Вони не вміщуються в гаражний бокс. Зателефонував у Херсон, відповіли: ми передали, а міська влада повинна утримувати», – розповів Юрій і, як вже повелося, спитав: чому на Н2О і футбол кошти є, а на бокси для швидкої нема?

Із цим запитанням кореспондент «НК» звернувся до міського голови Володимира Коваленка. Наводимо його відповіді.

Н2О – унікальна спортивна структура

В сенсі того, що ви спитали, не можу зрозуміти, заради чого я останні кілька років нормально не сплю? Але відповім: для того, щоб завести у місто унікальний спортивний комплекс за державні кошти. Зрозумійте, кожен об’єкт і кожна структура в місті – це своя стаття витрат. Щодо Н2О – місто витрачає своїх коштів на його будівництво тільки десяту частину. Держава – сотні мільйонів гривень, бо саме держава зацікавлена у створенні на півдні України, недалеко від Криму, цього комплексу для 22 видів спорту. До нас і на Херсонщину, зокрема (яка, будемо відвертими, вважається не надто заможною в Україні), будуть приїздити тисячі людей, спортсменів, простих громадян, інвалідів, тим, кому потрібна реабілітація. Н2О підтримав Президент і розпорядився виділити кошти. Ніяким чином Н2О жодної копійки не забрав ні з якого іншого об’єкту.

А з приводу швидкої допомоги – підняття перекриття гаражу є в планах і буде виконане за кошти міського бюджету. Розмова з цього приводу відбулася з обласним керівництвом. Кошторис уже замовлено.

Цього року в нашому місті ускладнився процес наповнення бюджету. Причин декілька. Через ситуацію з поширенням коронавірусу, організаційними змінами в обласних структурах (наприклад, обленерго, які маючи філії в містах, податки почали сплачувати до обласного бюджету), через бізнес, який заховався в тінь, бюджет міста за півроку недобрав 18 млн.грн.! А в ці кошти закладалося виконання робіт і для швидкої теж. Однак ми шукаємо можливість, щоб до початку зими встигнути виконати їх. Гараж нікуди не зник, ми обов’язково переобладнаємо його.

Футбол – це не забаганка

В стотисячний раз повторюю: футбол – це не забаганка якоїсь однієї людини. З міського бюджету кошти на нього не витрачаються. Основну команду утримують меценати – депутати обласної ради Едуард Репілевський, Володимир Хвостов, а також велика кількість наших місцевих підприємців, серед яких і Дім марочних коньяків «Таврія». Прізвища цих людей озвучують на футбольних матчах. Більше того, цих двох меценатів я переконав, щоб вони зайшли у місто як платники податків ПДФО за умови, що ці кошти спрямують на розвиток спорту. Місто виділяє кошти на переїзд, харчування і форму для спортсменів, коли вони їдуть на змагання.

У системі футбольного клубу «Енергія» займаються 400 дітей. А чому ніхто не каже, що міським коштом підтримується баскетбол, бокс, великий теніс? Що кожного місяця виплачуються стипендії спортсменам (398,1 тис. грн. на рік)? Що тренерам, вихованці яких поїхали на Олімпійські ігри, також виділяються кошти? Про те, що наша волейбольна команда бере участь в чемпіонаті Європи? До речі, в нашому місті 16 стипендіатів і серед них немає жодного футболіста.

Загалом на території Новокаховської ОТГ прийнята і діє комплексна програма розвитку спорту. А щодо футболу, то знайдіть мені ще одні такі змагання у місті, на які приходить більше тисячі вболівальників.

Близько шести років тому, коли колишній меценат «Енергії» залишив клуб, до мене прийшли новокаховчани віком від 65 до 80-ти. Розповіли про те, як в 60-х роках починали грати в футбол. І в ті часи стадіон був місцем, куди приходили люди. Він завжди таким був. Багатьох з тих поважних громадян вже немає на цьому світі. Під час тієї розмови вони сказали, що футбол – єдина радість у житті, бо телевізор вже зводить з розуму. І я пообіцяв, що зроблю все, щоб цей клуб існував. А наступного року нашому футбольному клубу «Енергія» виповниться 70 років. Тільки уявіть собі: Нова Каховка і футбольний клуб «Енергія» – ровесники. Це – історія нашого міста. А підтримка спорту в місті – це намагання вирвати людей з щоденної рутини, біди, трагедій і розпачу. Користуючись нагодою і для того, щоб зняти всі питання, запрошую усіх, хто має якісь сумніви, на стадіон «Енергія» на футбол.

А я, допоки буду міським головою, 70-річні традиції футбольного клубу «Енергія» та футбольну славу міста буду підтримувати.