Кримські татари перекриють адмінкордон Херсонщини із Кримом 20 вересня

krym150Крым. Реалии передає: Кримські татари мають намір заблокувати пересування вантажівок, які везуть товари до анексованого Росією Криму, опівдні 20 вересня.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради України від фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров із трибуни парламенту 16 вересня.

«20 вересня о 12:00 ми перекриємо для вантажівок, які перевозять товари до Криму, всі три дороги, що ведуть із материкової України до Криму», – заявив він.

При цьому, Чубаров наголосив, що для людей і легкових автомобілів перешкод не буде.

«Наша акція матиме тривалий характер», – сказав він і закликав приєднуватися до акції.

За словами депутата, штаб акції буде на Чонгарі (Херсонська область), де розташований один із трьох КПП на адміністративному кордоні з Кримом.

Голова Меджлісу також наголосив на необхідності скасування вільної економічної зони «Крим», схваленої раніше українським парламентом.

Чубаров підкреслив, що кримські татари виступають за створення вільної економічної зони в Херсонській області, яка межує з Кримом.

Політик закликав депутатів розглянути й ухвалити закони, що регулюють питання взаємодії України з окупованим півостровом.

Експерти вже назвали акцію з блокади ввезення українських товарів до Криму відповіддю на корупцію. Виконавча влада України та президент Петро Порошенко поки не коментували намір кримських татар заблокувати адмінкордон із Кримом.

Російська влада Криму назвала «продуктову блокаду» півострова «деструктивним кроком». А спікер кримського парламенту Володимир Константинов заявив, що Крим готовий до «українозаміщення».

«Copyright © 2015 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода».