Крути… Мужність і біль України

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути.

І ту гарячу кров святу,

Повік Вкраїні не забути!

29 січня виповнилося 100 років з часу бою на залізничній станції Крути. У масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва, але є символом нескореного духу нашої нації.

Подвигу молодих українських героїв, які віддали своє життя заради світлого майбутнього України,  присвячувалися заходи, які були проведені у Дніпрянській школі до цієї трагічної історичної  події.

Інформаційно-просвітницьку годину  на тему: « Подвиг Героїв Крут»  з учнями 5-Б класу провела класний керівник Світлана Фасій.

Долучилася до проведення заходів і вчитель історії Тетяна Ракша, яка провела для учнів 9-11 класів усний журнал «Крути – і сум, і біль, і вічна слава України».

Учень 5-А класу Іщенко Андрій для своїх однокласників підготував  змістовну розповідь, під час якої учні поглибили свої знання і перегорнули одну із трагічних сторінок України, що присвячена Героям Крут. Учні 10 класу переглянули презентацію «Герої Крут – взірець для нащадків». Вчителі початкових класів для  своїх учнів провели інформаційні хвилинки. Шкільним бібліотекарем Людмилою Андрусенко була оформлена тематична виставка «Пам’ятай про Крути».

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.   Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної Сотні та “кіборгів”, адже тисячі нових героїв жертвують собою заради цілісності та незалежності нашої Батьківщини.

Вічна слава героям, які загинули у боротьбі за незалежність України!

Заступник директора з виховної роботи Дніпрянської школи  Раїса Фединяк,

вчитель історії Світлана Фасій