Культурний простір Новокаховської ОТГ – приклад для впровадження реформи

Відділ культури і туризму Новокаховської міської ради з листопада 2019 року активно бере участь у проекті «Децентралізація та реформа культурних послуг», який впроваджений з метою реформування системи забезпечення населення культурними послугами. План заходів реалізації цієї реформи затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22травня 2019 року №355.

Від південної України, для розробки переліку критеріїв та показників оцінки ефективності роботи закладів культури, був вивчений досвід роботи відділу культури і туризму Новокаховської міської ради. Наступним кроком реалізації плану заходів має стати створення пілотних центрів з надання культурних послуг.

Фінальною крапкою дослідницьких напрямків проекту стало проведення 30 червня телемосту, у якому взяли участь міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, його заступник Володимир Сироватка, начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна та спеціалісти її відділу, які працювали над проектом.

Відзначивши попередні напрацювання та високий рівень активності Новокаховської громади у сфері культури, Міністерство культури та інформаційної політики України запропонувало визначити Херсонську область пілотною в реалізації реформи системи забезпечення населення культурними послугами та сприяти створенню Центру культурних послуг на території Новокаховської міської територіальної громади. Результати пілотного проекту в подальшому будуть використані для масштабування досвіду Херсонщини на інші області України.

Для впровадження зазначеної ідеї на території Новокаховської ОТГ було запропоновано створити Центр з надання культурних послуг на базі Козацького будинку культури. З цією метою 2 липня у приміщенні вказаного закладу було зібрано представників керівництва Новокаховської міської ради, Козацького старостинського округу, відділу культури і туризму, Козацького БК, активістів Козацької громади для обговорення необхідних напрямків та заслуховування пропозицій від отримувачів культурних послуг.

Під час наради, яка відбувалась з дотриманням карантинних вимог, було вирішено врахувати надані пропозиції мешканців для вдосконалення розробки Центру та якіснішого надання культурних послуг населенню.

Наступними кроками роботи над розробкою проекту буде анкетування мешканців Козацького старостинського округу, складання концепції цільової моделі та дорожньої карти проекту.

Масштабна робота відділу культури і туризму, у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики і Міністерством розвитку громад та територій, дасть змогу мешканцям новоприєднаних територій Козацького та Веселівського старостинських округів отримати якісніші культурні послуги та всебічно розвинути таланти своїх мешканців.

P.S. На адресу міського голови надійшла подяка від міністра як аргументація того, що ми рухаємось у правильному напрямку. Недарма експерти Проекту назвали Новокаховську галузь культури новим орієнтиром змін.