Купальські зорі: і ми там були, і ми мед пили!

Понад 300 творчих аматорських колективів та більше ніж 100 майстрів народних ремесел з різних регіонів України взяли участь у ХІІ Всеукраїнському благодійному фестивалі народної творчості «Купальські зорі», який прой­шов у Голій Пристані 5-6 липня. Серед них — і наші талановиті земляки, які на вищому рівні представили Нову Каховку. Свято як завжди було масштабним і насиченим: парусна регата, концертно-конкурсна програма «Фестивальний розмай» пісенно-обрядових, театралізованих дійств, пісень, танців, численні виставки, ярмарок, творчі майстерні, розваги на воді, карнавальна хода, конкурс «Купальська красуня», концерт зірок української естради і т.д. Переповісти всього просто не можливо, все це треба було бачити лише на власні очі. Тож зупинимося на найцікавіших моментах і враженнях.

Гола Пристань чекала на гостей

Тільки-но автобус з новокаховською делегацією із представників відділів культури, молоді та спорту, студентів, співаків приїхав у місто, одразу в очі впало одне: до прийому гостей тут ретельно готувалися. Численні банери й розтяжки із привітаннями, чисті вулиці, перекритий рух транспорту, торгові ятки — усе говорило про наближення грандіозного свята. Всі головні дійства проходили на набережній міста, яка безсумнівно є його візитною карткою. За кілька років тут з’явилося дуже багато цікавих пам’яток, одні з найвідоміших — це символи Гопрів: кавун і диня, Русалка та Посейдон і доволі кумедний пам’ятник жабі. Аби зробити фото, іноді тут треба вистояти цілу чергу! Куратори гостей і пересічні мешканці дуже гостинні й щирі: дорогу підказують, усе пояснюють, розповідають, одним словом — гостям тут були раді.

Гопри7

Гопри1

Гопри2
Херсонщина — скарбниця талантів

За всі 12 років чи не вперше участь у конкурсній програмі взяли так багато учасників. Уявіть — 8 тематичних блоків, що включали 72 номери! Наш колектив Обривського сільского клубу «Біла акація» (керівник О.Шеремет) свого виступу чекав довго, але й порадував усіх не менше. Глядачі буквально купали наших солістів в оваціях, адже цей ансамбль тут добре знають. За результатами народний аматорський колектив «Біла акація» посів друге місце серед гуртів. Також під час конкурсу виступила відома багатьом студентка Новокаховського агроколеджу Катерина Хиць. На виставці робіт народних майстрів наше місто представили вихованці гуртка судномоделювання СЮТ (керівник І.Чернишов), майстер з Обривки Микола Коваленко, Вікторія Тініцька (студія «Ежевика»), Оксана Ткачук, Людмила і В’ячеслав Чичкови (Таврійськ).

Гопри4

Гопри3
Пароль — «Ми з Нової Каховки!»

Саме ці прості слова у деякому сенсі за певних обставин ставали буквально чарівними. На всій набережній стояв просто невимовний аромат козацького кулешу. Підійшли ближче, спитали, чи готова страва, як готується, кого пригощатимуть. Виявляється приготування кулешу на Купала — щорічна традиція голопристанців. Рецепт — звичайний: пшоно, шкварки, овочі, а ще — секретний інгредієнт. Мали частувати ввечері делегацію поважних гостей. Та коли почули, що ми з Нової Каховки — не відпустили, допоки не нагодували. Дрібниця — та приємно.

Найкращі вітання — голопристанцям

Перед початком вечірньої програми усіх привітав міський голова Анатолій Негра. «Зараз провести подібне свято дуже не просто, але воно, можна сказати, відбулося. Це наша традиція, наша візитна картка, і ми не могли відмовитися від нього», — відзначив він. Потім мешканців і гостей міста поздоровили почесні гості: народні депутати Володимир Сальдо та Михайло Опанащенко, заступник голови ХОДА Михайло Мельник, міські голови Нової Каховки і Таврійська Володимир Коваленко й Микола Різак, керівник мережі магазинів «33 м2» Геннадій Гірін, а також генеральний консул Румунії й віце-консул Білорусії та інші. Теплих слів не шкодував ніхто. А консул Румунії надзвичайно здивував усіх заспівавши відому пісню: «Santa Lucia» .
«На землі є унікальний куточок під назвою Гола Пристань, — підкреслив, звертаючись зі сцени до присутніх мер Нової Каховки Володимир Коваленко. — Ви своєю працею, своїми взаємовідносинами між владою і громадою заслужили право бути щасливими. Ви — складова іміджу всієї Херсонщини. Живіть благополучно, процвітайте, нехай жодні проблеми й негаразди ніколи не спіткають вас! А якщо знадобиться допомога Нової Каховки — ми завжди будемо раді простягнути вам руку дружби». Під кінець офіційної частини Г. Гірін зробив символічний і дуже гарний подарунок мешканцям — великий надпис з назвою міста: «GOPRY».

Гопри5
Найгарніші дівчата — з Нової Каховки

Про це свідчить вже сам факт — серед семи учасниць конкурсу «Купальська красуня» були три новокаховчанки, випускниці приладобудівного технікуму: Крістіна Кирилова, Олена Cавоськіна і Катерина Мигович. Наші дівчата були на висоті і вже з першого виходу на сцену виглядали переможницями. До того ж їх надихала потужна група підтримки з Нової Каховки. І, не дивлячись на те, що голопристанці найбільше цінують місцеву красу, адже перемогла красуня саме з Голої Пристані, це не завадило нашій Оленці завоювати впевнену другу позицію. «Гарному й, на перший погляд, легкому конкурсу передували три дні виснажливих репетицій та ретельної підготовки. Ми весь час відпрацьовували номери, навіть у річці не покупалися!», — розповідали дівчата в автобусі по дорозі додому. Нагороди й подарунки кожній з учасниць вручив мер Анатолій Негра.

«На Купала — нічка мала»

За розвагами час пролетів швидко. Опівночі на березі Конки запалало величезне купальське вогнище — неодмінний атрибут свята Івана Купала. А потім до світанку усіх чекало продовження розваг: виступи відомого українського гурту «Tabula Rasa», дуету Анна-Марія та інших, а також святковий феєрверк.

Гопри6
P.S. Відділ культури і туризму та відділ у справах молоді, сім’ї, фізичної культури та спорту висловлюють подяку за допомогу міському голові Володимиру Коваленку та КП «Автоцентр» (О.Тарабака).

Наталія Левченко