Легалізація трудових відносин

зарплата

З метою детінізації та покращення ситуації на ринку праці по місту Нова Каховка створено та працює робоча група з питань  контролю за дотриманням трудового законодавства в частині використання найманої праці. До складу робочої групи входять представники: управління Пенсійного фонду України у м. Нова Каховка, об’єднаної Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка, управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради, Новокаховського міського центру зайнятості.

Основними завданнями міської робочої групи є сприяння діяльності органів виконавчої влади щодо забезпечення легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Інформаційно – роз’яснювальна робота проводиться  безпосередньо  в організаціях та установах, у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, а їх результати обговорюються на засіданнях міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

З початку 2016 року членами міської робочої групи проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з 89 роботодавцями та виявлено 53 факта неофіційнийних трудових відносин з найманими працівниками, з якими роботодавці згодом уклали та зареєстрували трудові договори. Під час проведення заходів звертається увага на додержання роботодавцями мінімальних державних гарантій у сфері оплати праці, використання праці неповнолітніх, та інших вимог трудового законодавства.

Відповідно до норм чинного законодавства, пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів та суми сплаченого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України.

Пам’ятайте заробітна плата в «конверті» – це майбутнє без гарантії і впевненості.

Начальник управління О.М.Стоянчук