Легалізація трудових відносин

податковаПостійний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з легалізації трудових відносин між найманими працівниками та роботодавцями – одне із пріоритетних завдань органів фіскальної служби.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати за невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці та отримають зарплатню готівкою. Саме «тіньові» заробітки приводять до того, що у більшості випадків працівник втрачає набагато більше ніж заробляє, так як такі виплати позбавляють його пенсійного забезпечення, оплати відпускних та лікарняних.

Працівниками інспекції приділяється особлива увага виявленню схем та механізмів невиплати заробітної плати, погашенню заборгованості та перерахуванню податку на доходи фізичних осіб в бюджет, оформленні найманих працівників відповідно чинного законодавства. Постійно проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями, визначаються та аналізуються причини, які створюють передумови існування негативної практики виплати заробітної плати в «конвертах».

Саме роз’яснювальна робота суб’єктам малого та середнього бізнесу під час консультацій, семінарів, тренінгів, сприяє підвищенню обізнаності щодо інформування можливості використання методів, які мають суттєві переваги, а введення електронного документообігу стане спільним кроком порозуміння між податковою службою та платниками податків.