Лекційні зайняття у Новокаховській школі-інтернат

103_8337

Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров’я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічного, соціального і духовного благополуччя. І берегти своє здоров’я повинен кожен ще з самісінького дитинства. Мабуть, ніхто з батьків не буде заперечувати проти твердження, що розвиток дитини, його особистих якостей багато в чому визначається взаємовідносинами, які складаються в дитини з оточуючими його близькими людьми. Точно так само і ставлення дітей до свого здоров’я значною мірою залежить від найближчого оточення. Причиною формування певного ставлення до здоров’я у дитини є самі дорослі як носії певних фізичних і психічних якостей.

 Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД, яка є смертельною  для людини. Адже проблема ВІЛ/СНІД, на жаль, є дуже актуальною та гострою для нашого суспільства. Темпи зростання кількості ВІЛ-інфікованих людей щоденно – вражають. Україна взагалі є лідером у Європі по обсягам розповсюдження ВІЛ-інфекції та налічує близько 290 тисяч інфікованих людей, і тільки кожен другий знає про свій діагноз. Тож станом на 1 січня 2016 року, за офіційними даними, на обліку в Україні перебувало 126 604 ВІЛ- позиивних пацієнтів. І ми в свою чергу не можемо ігнорувати проблему ВІЛ і вважати, що вона нас не може торкнутися. Правильна та достовірна інформація дозволить позбутися помилкових стереотипів та страхів, що ускладнюють життя всім, незалежно від їхнього ВІЛ-статусу. Цей вірус є єдиним із найдосліджуваніших в історії людства, але нажаль невиліковним.

103_8339

Головним спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради – Павловою Наталією Юріївною, 19 травня 2016 року було проведено два групових заходи на базі Новокаховської школи-інтернат. Для учнів перших класів – бесіда з елементами гри, щодо здорового способу життя, а для учнів восьмих класів – лекційне заняття з елементами тестування та активного обговорення актуальності проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні.  На меті було інформування учнів про можливі шляхи передачі ВІЛ інфекції та засоби захисту, вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, усвідомлення важливості та користі тестування на ВІЛ,  розкриття  питань толерантності по відношенню до ВІЛ інфікованих людей. Завдяки атмосфері довіри та відкритості – діти відверто висловлювали власні бачення проблеми та аргументували свої позиції.

Було багато запитань, відповідей, дискусій та цікавих вправ, але загалом з цього напливу інформації учасники винесли для себе найбільш важливе: накопичили систему нових знань, визначили правила безпечної поведінки у суспільстві, підвищили рівень усвідомленості ситуації з поширенням ВІЛ в Україні.

В.о. директора Н.В. Корсакова