Лікарі закликають хворих на грип та ГРВІ невідкладно звертатися за медичною допомогою

Сьогодні, 13 січня, відбулась селекторна нарада Міністерства охорони здоров’я з регіонами щодо захворювання на грип та ГРВІ та ускладнень від цих хвороб. Від Херсонської області у нараді взяло участь керівництво обласного департаменту охорони здоров’я та головного управління Держсанепідслужби, – повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Під час наради мова йшла про статистику захворювань і ускладнень, профілактичні заходи, які було вжито та які будуть вживатися надалі, стан медикаментозного забезпечення лікарень, щеплення та лабораторні виявлення вірусу. Метою проведення наради було обговорити зазначені питання та визначити план дій.

Зокрема, під час селекторної наради було зазначено, що захворювання на грип та ГРВІ по Україні не є епідемічними. Також йшла мова про те, що багато людей невчасно звертаються до лікарень, що призводить до ускладнень та смертельних наслідків. Зокрема, представники різних областей, що мали слово під час наради, звертали увагу на те, що ускладнення від грипу та ГРВІ не завжди є першочерговою причиною смерті хворого – в багатьох випадках хворі вже мали такі хронічні захворювання, як туберкульоз, ВІЛ, ниркова та печінкова недостатність, а крім того, не вчасно звертались за медичною допомогою.

Області за можливості забезпечуються необхідними препаратами. Так, 12 областей подали заявки на отримання препарату «Таміфлю», який є вкрай необхідним при лікуванні грипу. 41 упаковку цього препарату отримала і Херсонська область.

Зважаючи на небезпеку ускладнень, медики закликають тих, хто захворів, невідкладно звертатися до медичних закладів.