Лікарня залізничників у Таврійську. Частина 2 Замість лікарні військовий шпиталь?

330x220_856370Поки у Новій Каховці працівники колишньої лікарні залізничників через суд вимагають примусити міськвиконком взяти їх на повне фінансування за рахунок державної субвенції, що надходить до міста на утримання всіх міських комунальних медичних закладів, обласна рада прийняла своє рішення.
Саме з читання цього рішення 10 вересня почалося друге засідання планово-бюджетної комісії Новокаховської міської ради щодо проблеми фінансування Таврійського поліклінічного відділення Херсонської лінійної лікарні ДП Одеська залізниця. Окрім депутатів у роботі комісії взяли участь перший заступник міського голови Нової Каховки Леонід Чурсинов, міський голова Таврійська Микола Різак, начальник міського фінансового управління Ірина Фурсєєва. Депутати Херсонської обласної ради прийняли воістину соломонове рішення: вийти на Президента України з пропозицією передати весь майновий комплекс вищезазначеної лікарні до Міністерства оборони України, для облаштування на її базі військового шпиталю. Це рішення було вмотивовано прифронтовим положенням нашої області, віддаленістю наявних у МОУ медичних закладів від адмінкордону АР Крим, де зараз зосереджена велика кількість українських військ, яким потрібно якісне та оперативне медичне обслуговування.
Такою пропозицією обласна рада позбавила себе клопоту щодо розв’язання проблеми виплати заборгованості по заробітній платі персоналу лікарні, як у Херсоні, так і в Таврійську. А у позові, що розглядає Новокаховській міський суд тільки за квітень-червень працівникам таврійського відділення потрібно виплатити 445 тис. 867 грн. 24 коп.
Розгляд пропозиції обласної ради щодо передачі лікарні до МОУ – справа далеко не швидка. Ми, в Новій Каховці маємо досвід, що від рішення про передачу в комунальну власність міста цілісного майнового комплексу колишньої Корсунської спецшколи до моменту фактичного прийому пройшло майже два роки. І цей об’єкт передавали з державної власності до міської комунальної. А на скільки розтягнеться процес прийняття рішення на рівні Адміністрації Президента – Міністерства охорони здоров’я – Міністерства оборони навіть спрогнозувати неможливо…
Тож напередодні виборів обласна рада разом з обласною держадміністрацією кинули під каток персоналу лікарні, яка фактично ще є, але теоретично її вже нема, місцеву владу на місцях. Міський голова Таврійська Микола Різак попередив, що працівники таврійського відділення налаштовані 14 вересня розпочати протестні акції. За досвідом минулого у нас це робиться просто: перекривається дорога в районі ГЕС і … думайте хлопці, як виконувати наші вимоги.
Після першого шоку, який у більшості присутніх депутатів викликало таке рішення їх колег з обласної ради, почалося обговорення ситуації. В одному всі були єдині – як би там не було, а цю проблему доведеться все ж вирішувати нам тут, на місці. Допомога «згори», як, на жаль, завжди було, буде тільки у вигляді побажань «розрулити ситуацію і не допустити масових акцій протесту». Нам треба зберегти той майновий комплекс, який є у лікарні. Микола Різак висловив своє бачення майбутнього лікарні в разі набрання Таврійськом статусу центру окремої територіальної громади за підсумками адміністративно-територіальної реформи. Леонід Чурсинов висловив зацікавленість міської влади Нової Каховки у використанні площ і персоналу лікарні в якості центру сімейної медицини для Таврійська. Також він навів лист МОЗ України, в якому йдеться про те, що у державному бюджеті на 2015 рік медична субвенція для міста розрахована на базі кількості населення міста без урахування принципу надання медичної допомоги працівникам Одеської залізниці з інших населених пунктів.
Але ніякого конкретного рішення щодо нагальної проблеми фінансування лікарні за рахунок медичної субвенції депутати не прийняли. 16 вересня повинно відбутися друге засідання суду, який повинен розставити крапки над «і». Домовились лише про те, що на сесії міської ради, яка відбудеться 15 вересня, депутати будуть проінформовані про це рішення Херсонської обласної ради.
Висновки. Ніхто окрім нас проблему колишньої  таврійської лікарні залізничників вирішувати не буде. Міська влада вже зробила свої кроки на цьому шляху: з міського бюджету виділено 517 тис. грн. на утримання медичного закладу – це рівно стільки, скільки згідно з методикою, якою керується МОЗ на Мінфін при виділенні місту медичної субвенції з держбюджету на утримання міського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Тепер для того, щоб виплатити додаткові кошти таврійській лікарні – їх треба буде знімати з нашого Центру. А це означає скорочення певної кількості персоналу, зростання навантаження, і так далеко не маленького, на тих працівників, які залишаться.
А працівникам лікарні у Таврійську треба, все ж таки, дійти  висновку: як було раніше (додаткове фінансування від залізниці, менше навантаження по роботі, привілеї, які були у залізничників і т.п. «приємності» галузевої медицини) вже не буде. Лікарня в такому стані і при такій чисельності  персоналу, як вона була, вже ніколи не буде. Якщо є бажання далі працювати на ниві охорони здоров’я людей – шлях до цього відкрито (у ЦМЛ і ЦПМСД Нової Каховки).
А конфронтація з владою та своїми колегами, за рахунок яких хтось хоче жити краще ніж інші –  дорога  в нікуди.

Віктор Васильєв, пацієнт Таврійської лікарні (за реєстрацією)

(далі буде)