Лілія Гриневич: нарешті законопроект описує цілісну реформу

1_iНа даному етапі у проекті закону «Про освіту» описана цілісна і системна реформа освіти. Про це, за результатами обговорення законопроекту на засіданні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, у своєму Facebook повідомила голова профільного комітету Лілія Гриневич.


За її словами, дискусія щодо положень законопроекту була нелегкою і консенсус щодо деяких питань так і не було знайдено і залишилися робочі завдання до другого читання.
«Законопроект вирішує багато питань, які виникали до попередніх редакцій. Мета – відповісти на виклики, які стоять перед системою освіти та державою з європейськими амбіціями, – досягнута у законопроекті», – зазначила голова профільного комітету.
Вона повідомила, що за результатами доопрацювання законопроекту членами комітету, у документі з’явилося 11 нових статей.
«Досягнуто правильної структури законопроекту та додано ті статті, які можна виправляти між першим та другим читанням», – додала Гриневич.
«Основні змістові речі, додані у проекті: описано сучасну українську школу з її відмінностями від сьогоднішньої школи; визначено статус педагогічних та науково-педагогічних працівників як провідників реформ; розроблено механізми для забезпечення рівності доступу до освіти, зокрема в сільській місцевості, та взаємозв’язку освіти та ринку праці; позиціонування професійно-технічної та вищої професійної освіти, джерелом фінансування якої визначено державний бюджет. Є ціла низка додаткових прогресивних норм у законопроекті», – зазначила голова Комітету з питань науки і освіти.
За підсумками засідання Комітету ВР з питань науки і освіти вирішено рекомендувати парламенту проект Закону України «Про освіту» (доопрацьований) для розгляду у першому читанні.
Як відомо, 18 лютого Верховна Рада направила розроблений Міністерством освіти проект закону “Про освіту” на повторне перше читання до Комітету з питань науки і освіти.

З усіма змінами, внесеними до цієї редакції Закону, можна ознайомитися у порівняльній таблиці.

Джерело: “Освіта.ua”